Kraków: Pokażą relikwie Jana Pawła II

W niedzielę, po transmisji uroczystości beatyfikacyjnych w Watykanie, na ołtarz polowy w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach zostaną wniesione w procesji relikwie Jana Pawła II – poinformował w sobotę kustosz sanktuarium bp Jan Zając.

 

Jak podkreślił, dla wiernych, którzy będą się modlić w Niedzielę Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, będzie to pierwsza okazja publicznego uczczenia relikwii błogosławionego Jana Pawła II.

 

Relikwie – ampułka z krwią Jana Pawła II – zostały umieszczone w relikwiarzu w kształcie monstrancji, przekazanym kustoszowi Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach ks. bp Janowi Zającowi przez metropolitę krakowskiego kardynała Stanisława Dziwisza.

 

Jak zapowiadano wcześniej, 11 czerwca relikwie zostaną złożone w nowo wybudowanym kościele w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie-Łagiewnikach. W ołtarzu umieszczona zostanie kropla krwi Ojca Świętego.

 

Położone na terenie tzw. Białych Mórz, terenie poprzemysłowym po dawnych Zakładach Sodowych Solvay, gdzie podczas okupacji pracował Karol Wojtyła, Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" ma służyć utrwalaniu pamięci o papieżu i promocji jego dziedzictwa. Zostało powołane 2 stycznia 2006 r. W ramach Centrum mają powstać m.in.: kościół, Instytut Jana Pawła II, multimedialne muzeum, Centrum Szkolenia Wolontariatu i sale konferencyjne. Koszt inwestycji jest szacowany na 200 mln zł.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook