Misyjny charakter radości Zmartwychwstania

Radio Watykańskie

Benedykt XVI życzył Polakom, by radość ze Zmartwychwstania trwała w ich sercach. Przypomniał zarazem, że całe życie Kościoła i samo istnienie chrześcijan promieniują wydarzeniem Zmartwychwstania. Zaapelował też o dołożenie wszelkich starań, by nie dopuszczać do przemocy wobec dzieci.

 

W Poniedziałek Wielkanocny Papież odmówił z wiernymi południową modlitwę Regina Caeli. Spotkanie odbyło się w Castelgandolfo, gdzie Benedykt XVI przebywa na świątecznym odpoczynku. Do Rzymu wróci w sobotę, by przewodniczyć uroczystościom beatyfikacyjnym Jana Pawła II. Wcześniej w Watykanie spotka się z wiernymi na środowej audiencji ogólnej.

Surrexit Dominus vere! Alleluja! Zmartwychwstanie Pana oznacza odnowienie naszej kondycji ludzkiej - mówił Ojciec Święty. - Chrystus pokonał spowodowaną naszym grzechem śmierć i przywraca nam nieśmiertelne życie. To wydarzenie promieniuje na całe życie Kościoła i samo istnienie chrześcijan.

 

Jednym z charakterystycznych znaków wiary w Zmartwychwstanie jest chrześcijańskie pozdrowienie w okresie wielkanocnym: «Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!». Jest to wyznanie wiary i życiowe zobowiązanie. «Cały Kościół otrzymuje misję ewangelizacji – pisze sługa Boży Paweł VI – a działanie każdego z osobna bardzo pomaga wszystkim. Kościół jest jakby znakiem przyciemnionym, a zarazem jasnym nowej obecności Jezusa, Jego odejścia i pozostania. On nieprzerwanie je przedłuża»”.

Benedykt XVI podkreślił, że coraz bardziej autentycznymi świadkami Chrystusa można stawać się dzięki trwaniu na modlitwie. Specjalne słowa pozdrowień skierował też do Polaków.


„«Chrystus zmartwychwstał, jak zapowiedział, radujmy się wszyscy, ponieważ króluje na wieki».

 

Drodzy Polacy, niech ta radość trwa zawsze w sercach wierzących i niech będzie dla wszystkich ludzi znakiem Bożej miłości. Niech Pan wam błogosławi!”

Benedykt XVI zaapelował o dołożenie wszelkich starań, by nie dopuszczać do przemocy wobec dzieci.
Z okazji obchodzonego dziś we Włoszech Krajowego Dnia Dzieci – Ofiar Przemocy, Wykorzystywania i Obojętności do Castelgandolfo przybyli przedstawiciele stowarzyszenia Meter, wspierającego najmłodszych.


Papież zachęcił do kontynuowania u boku różnych instytucji edukacyjnych dzieła zapobiegania nadużyciom i uwrażliwiania sumień. Wskazał, że takimi miejscami mogą być parafie, oratoria i inne dzieła kościelne zajmujące się wychowaniem nowych pokoleń.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?