Kard. Macharski i Dziwisz poświęcili pokarmy

Kardynałowie Franciszek Macharski i Stanisław Dziwisz poświęcili w Wielką Sobotę pokarmy przyniesione na Rynek Główny przez krakowian. „Proszę o dar dla Jana Pawła II, czekamy na jego beatyfikację, proszę, aby tym darem było pojednanie pomiędzy wszystkimi Polakami” - mówił metropolita krakowski podczas uroczystości, która tradycyjnie odbyła się przed Bazyliką Mariacką.

 

Kard. Stanisław Dziwisz podczas uroczystości na Rynku poprosił o dar dla Jana Pawła II. „Czekamy na Jego beatyfikację, proszę, aby tym darem było pojednanie pomiędzy wszystkimi Polakami. „Niech wszyscy biorą wzór z dzisiejszego spotkania, podczas którego uczciwie popatrzymy na siebie nawzajem” – apelował metropolita krakowski.

Hierarcha zauważył, że pojednanie to także owoc Wielkiego Postu. „Niech to pojednanie z Krakowa wypłynie na całą Polskę” – apelował. Kardynał Dziwisz życzył licznie zgromadzonym przed Bazyliką Mariacką krakowianom i gościom dobrych, radosnych, ciepłych, pełnych słońca „jak ten dzisiejszy dzień” świąt, a także życzliwości i zdrowia.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski składając życzenia nawiązał do wystawy o Janie Pawle II, która jest przygotowywana na Rynku. „Te święta będziemy przeżywać w duchu beatyfikacji Jana Pawła II” – mówił. Krakowianom i wszystkim gościom życzył zdrowych, pogodnych świąt w gronie rodzinnym. „Abyśmy przemyśleli to co wydarzyło się 2 tys. lat temu i abyśmy z tą wiarą i nadzieją wkroczyli w nowe miesiące” – powiedział prezydent.

Świąteczne potrawy ze stołu, który stanął pod świątynią, trafią do podopiecznych braci albertynów. Gospodarze uroczystości rozdali obecnym na krakowskim Rynku tradycyjne pieczywo, nazywane kukiełkami.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook