Kraków: Debata na temat praw zwierząt

W najbliższy piątek, 15 kwietnia w Cheder Cafe przy ul. Józefa 36 w Krakowie odbędzie się trzygodzinna debata nt. praw zwierząt. Początek o godz. 18.30.

 

Udział w niej wezmą: Dorota Dąbrowska – prawnik, społeczny inspektor Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, Róża Thun – europosłanka, Jacek Bożek – prezes Klubu Gaja i o. Jan Maria Szewek OFMConv – franciszkanin, członek Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu.

 

W dyskusję wprowadzi o. dr Stanisław Jaromi OFMConv – franciszkanin, przewodniczący Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu. A spotkanie poprowadzi red. Magdalena Hejda z TVP Kraków, z programu „Kundel bury i kocury”.

 

„Podczas spotkania chcemy pytać o sposoby, w jakie różne religie i kultury podchodzą do zwierząt. Chcemy zastanowić się także nad tym, jak istniejące dobre teorie, zakorzenione w naszych religiach i kulturach, przekładać na dobre praktyki i dobre prawo. Chcemy przyglądać się rozwiązaniom polskim, ale także pytać jak z kwestią okrucieństwa wobec zwierząt i gwarantowaniem ich praw radzą sobie inne kraje Europy” – zapowiada organizatorka spotkania Magdalena M. Baran z Instytutu Obywatelskiego.

 

„Tłem naszych rozważań będzie opublikowana niedawno przez wydawnictwo WAM książka Andrew Linzey'a «Teologia zwierząt»” – dodaje.

 

Patronat medialny nad debatą objęli: tygodnik społeczno-kulturalny „Kultura Liberalna”, miesięcznik „Znak”, TVP Kraków, Radio Kraków i rp.pl.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

theONA 16:11:19 | 2011-04-12
Bariera językowa mogłaby okazać się nie do pokonania.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Alfista 11:46:06 | 2011-04-12
Może warto zaprosić jakieś zwierzę, jeżeli debata ma się tyczyć ich praw. Od tego wiele zależy, np stanowisko rzecznika praw zwierząt, fajna synekurka.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook