Kapucyni: Podaruj nieśmiertelnik bezdomnemu

W ubiegłym roku na Cmentarzu Południowym w Warszawie aż 36 osób pochowano w bezimiennych grobach. W tym roku jest ich o 10 więcej. Aby temu zapobiec, Fundacja Kapucyńska - założona przez Braci Mniejszych Kapucynów - będzie rozdawać nieśmiertelniki bezdomnym. Akcja rozpocznie się podczas rekolekcji wielkopostnych dla osób bezdomnych pt. „Bezdomny ma imię” w dniach 13-15 kwietnia w kościele kapucynów, przy ul. Miodowej 13 w Warszawie.


W przypadku nagłej śmierci bezdomnego, nieśmiertelnik pozwoli ustalić jego tożsamość. Widnieć na nim będzie adres Jadłodajni na Miodowej, prowadzonej przez kapucynów. Oznaczony on zostanie międzynarodowym skrótem ICE (ang. „in case of emergency”, pol. „w nagłym wypadku”). Dzięki temu bezdomny nie zostanie pochowany bezimiennie. Koszt nieśmiertelnika to 15 zł.

Bezdomność jest wyjątkowego rodzaju samotnością, bardziej dokuczliwą dla osób starszych. Najtrudniejszym momentem jest czas umierania bezdomnego. Czy to na ulicy, w kanale, czy w łóżku szpitalny jest on ciągle, przeraźliwie samotny. Nieśmiertelniki dla bezdomnych to forma przypomnienia im o nieśmiertelności, że jest dla nich przygotowane nowe, lepsze życie. Tam już nie będzie bezdomności, a każdy znajdzie własny dom - podkreślają bracia kapucyni.

Nieśmiertelniki pomogą utworzyć duchową więź bezdomnego z kościołem kapucynów. Mają one przypominać, że tu jest ich duchowy dom, gdzie ktoś o nich pamięta i modli się za nich. Wybite na nieśmiertelniku hasło: „Jezu zbaw mnie” - ma nauczyć bezdomnego, do kogo zawołać, gdy będzie umierał.

Wsparcia akcji kapucynów można udzielić wpłacając datki na rzecz Fundacji.

Fundacja Kapucyńska, im. bł. Aniceta Koplińskiego, ul. Kapucyńska 4, 00-245 Warszawa. Bank: Citibank Handlowy, konto: 96103000190109853000306564, z tytułem wpłaty: Nieśmiertelniki.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~We 21:55:11 | 2011-04-16
Wrocławiu na Osobowickim Cmentarzu bezdomni - bezimienni leżą przy kwaterze Ofiar Terroru Komunistycznego, w dużej mierze bezimiennych... i bezdomnych w zdobytej przez Sowietów Polsce.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~nana 18:35:45 | 2011-04-16
Widziałam reportarz o tej sprawie. Kapucyni będą dawać je bezdomnym za darmo.
Koszt 15 zł., podany jest pewnie po to aby uświadomić nam że to kosztuje tylko 15 zł. a bezdomny zyskuje to , że ktoś( kapucyni) o nim pamięta, "odzyskuje" swoje imię, a co za tym idzie , tożsamosć.
Konto fundacji jest po to abyśmy mogli "kupić" bezdomnemu taki nieśmiertelnik. :)
Program był piekny. I akcja piękna. Może choć część z nich nie będzie miało NN na grobie. A moze i część wyjdzie  ztego. :)

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~:(((( 10:50:49 | 2011-04-08
Może za 15 zl bezdomny mógłby zyć o 3 dni dlużej. Kapuccyni postanowili zrobić biznes na tym, na czym jeszcze nikt nie zrobił, czyli na bezdomnych?

Tak, dwa pyszne obiady na pewno :(

są inne formy "oznakowania"...
który z bezdomnych będzie to nosić????

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~gość 10:04:34 | 2011-04-08
 Może za 15 zl bezdomny mógłby zyć o 3 dni dlużej. Kapuccyni postanowili zrobić biznes na tym, na czym jeszcze nikt nie zrobił, czyli na bezdomnych? 

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook