Wyrok na prawnika – obrońcę katolików

Tysiące wietnamskich katolików zgromadziły czuwania modlitewne zorganizowane na znak poparcia dla Cu Huy Ha Vu. Proces 54-letniego prawnika i obrońcy praw człowieka zakończył się wczoraj przed trybunałem ludowym w Hanoi. Opozycjonista otrzymał wyrok siedmiu lat pozbawienia wolności oraz trzech dodatkowych lat aresztu domowego.

 

Choć nie jest on chrześcijaninem, niemniej od wielu lat angażował się w procesy wytaczane przez komunistyczne władze wietnamskim wyznawcom Chrystusa. Zdecydowano się na niejawny przebieg procesu i zaostrzenie środków bezpieczeństwa w mieście.

Wokół budynku stołecznego sądu zgromadziły się tysiące manifestantów, którym funkcjonariusze rekwirowali aparaty fotograficzne i telefony komórkowe. Zatrzymano też ok. 30 osób. Rodzina opozycjonisty poprosiła katolików o modlitwę w intencji aresztowanego. W wielu miastach kraju odbyły się kilkutysięczne procesje ze świecami. Vu jest synem znanego wietnamskiego poety i rewolucjonisty, Cu Huy Cana, przyjaciela samego Ho Chi Minha oraz ministra w jego rządzie po 1945 r.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

theONA 15:02:49 | 2011-07-26
"Choć nie jest on chrześcijaninem, niemniej od wielu lat angażował się w procesy wytaczane przez komunistyczne władze wietnamskim wyznawcom Chrystusa."

Oto Człowiek.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook