Ateista czeka na uzdrowienie dzięki wierze

Amerykański dziennikarz Christopher Hitchens ma nadzieję, że chrześcijanin zdoła go uzdrowić z choroby nowotworowej. 61-letni autor książki „Pan nie jest Pasterzem - w jaki sposób religia zatruwa świat” cierpi na zaawansowane stadium raka przełyku.

 

Hitchens jest przekonany, że skoro nic już nie jest w stanie mu pomóc, ostatnią szansą na uzdrowienie jest genetyk Francis Collins. To z nim prowadził zażarte dyskusje na temat wiary, a mimo to pozostali przyjaciółmi. 60-letni Collins jest jednym z czołowych badaczy genów. Od 1993 roku w Waszyngtonie kierował projektem dotyczącym genomu ludzkiego, mającym na celu pełne rozkodowanie zespołu cech dziedzicznych człowieka.

 

Od 2009 roku jest dyrektorem Narodowego Instytutu Zdrowia USA. Rozwinął nową metodę leczenia raka, w której badany jest cały zespół cech dziedzicznych pacjenta i możliwości interwencji w uszkodzone DNA. Hitchens powiedział w rozmowie z brytyjskim dziennikiem „Telegraph”, że oddał się do dyspozycji jako ”królik doświadczalny”.

Collins – były ateista – wezwał do modlitw za Hitchensa. Podkreślił, że nie chodzi mu o cudowne uzdrowienie, lecz o modlitwy w takim duchu, jak to opisuje List św. Jakuba (Jk 1,5): „Jeśli zaś komuś z was brakuje mądrości, niech prosi o nią Boga, który daje wszystkim chętnie i nie wymawiając”. Hitchens nie broni się przed modlitwami, ale też i nie daje nadziei na nawrócenie. Twierdzi, że dokąd będzie przytomny, nie będzie się zwracał do Boga.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~wanda 02:39:00 | 2011-10-09
Po czasie życia nadchodzi czas umierania.Pan Jezus nie bronił się  przed umieraniem.Trzymać się życia na ziemi za wszelką cenę......Bo życie na ziemi jest JEDYNYM  PRAWDZIWYM ŻYCIEM?Czy to jest nauczaniem Kościoła?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~balush 00:30:12 | 2011-10-09
 Do johna: ja w tym wątku widzę jednego trolla. I to właśnie Ty nim jesteś :)

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~john 10:27:16 | 2011-05-10
 ma racje chłopina :) równie dobrze mógłby modlić się do troli :) też ich nie ma :)

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook