Pogarsza się sytuacja chrześcijan na świecie

Około 100 milionów chrześcijan na świecie jest prześladowanych ze względu na swoją wiarę - powiedział niemieckiej gazecie "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung" szef niemieckiego oddziału organizacji Open Doors Markus Rode.

 

Jego zdaniem obecnie mamy do czynienia z "największym w historii prześladowaniem wyznawców chrześcijaństwa".

 

Podobnego zdania jest amerykański politolog Jonathan Fox, cytowany w artykule "FAS". "Na jedno państwo, w którym sytuacja chrześcijan się poprawia, przypadają dwa albo trzy kraje, w których się ona pogarsza" - twierdzi Fox.


Szef frakcji chadeckiej w niemieckim Bundestagu Volker Kauder uważa, że prześladowania chrześcijan na świecie powinny stać się "tematem europejskiej polityki zagranicznej". Oczekuje on, że rząd federalny zaprosi na rozmowy ambasadorów tych państw, w którym odnotowano szczególnie intensywne prześladowania wyznawców chrześcijaństwa.

 

Z danych, opublikowanych na początku stycznia przez organizację Dzieło Pomocy "Open Doors", która angażuje się na rzecz praw chrześcijan na świecie, wynika, że w żadnym państwie na świecie chrześcijanie nie są tak bezlitośnie prześladowani, jak w Korei Północnej.

 

"Reżim północnokoreański uważa chrześcijan za wrogów państwa. Systematycznie dochodzi do rewizji w domach, aresztowań i zsyłania całych rodzin do obozów pracy, albo do egzekucji chrześcijan. Co najmniej 200 tysięcy wyznawców chrześcijaństwa może zbierać się tylko w podziemiu. Blisko 70 tysięcy jest więzionych w obozach pracy" - wynika z raportu Open Doors.

 

Organizacja piętnuje również kolejne kraje. Iran, Arabia Saudyjska, Somalia, Malediwy, Afganistan, Jemen, Mauretania, Laos i Uzbekistan - to państwa, w których sytuacja chrześcijan jest najtrudniejsza.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~drażliwy 06:37:05 | 2010-01-25
Napisałem 270 tysiecy, bo te 70 tysięcy też odnosi się do chrześcijan. Wszystkich więźniów obozów pracy jest w Korei Płn. ponad 150 tysięcy, w 6 obozach koncentracyjnych z których każdy ma 20-50 tys. wieźniów politycznych. Oprócz tego isnieją wiezienia, dla "zwykłych" przestępców.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~nocny marek 05:37:25 | 2010-01-25
[...] Reżim północnokoreański uważa chrześcijan za wrogów państwa. Systematycznie dochodzi do rewizji w domach, aresztowań i zsyłania całych rodzin do obozów pracy, albo do egzekucji chrześcijan. Co najmniej 200 tysięcy wyznawców chrześcijaństwa może zbierać się tylko w podziemiu. Blisko 70 tysięcy jest więzionych w obozach pracy" - wynika z raportu Open Doors. [...]

Tak pisze w arrykule (powyżej wkejam stosowny fragment).

To są szacunkowe dane. Ilu jest de facto chrześcijan (?) 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~drażliwy 01:32:40 | 2010-01-25
Jestem zdumiony że pomimo takich represji jakie są w KRLD, jest tam jeszcze 270 tysiecy chrześcijan! Ostatnio ktoś nawet wszedł do tego piekła przez zieloną granicę, z misją wspomożenia ich. Obawiam się że służby Kima szybko rozbiorą go na części i poskładają na nowo. Nie koniecznie według starego schematu :(

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Amber 00:57:16 | 2010-01-25
"Około 100 milionów chrześcijan na świecie jest prześladowanych..."

Przyznam szczerze,że dopiero niedawno do mnie dotarło jaka do skala i że problem narasta nie maleje 

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook