Nowa Huta wychodzi na ulice… po raz piąty

Już po raz piąty mieszkańcy Nowej Huty wyjdą na ulice swojej dzielnicy, aby podążać za Chrystusowym krzyżem. Nowohucka Droga Krzyżowa w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II na stałe wpisała się w tradycję tej dzielnicy Krakowa.

 

Pomysł na Drogę Krzyżową w intencji beatyfikacji Jana Pawła II narodził się spontanicznie w pierwszą rocznicę Jego śmierci. Z potrzeby serca i dla upamiętnienia tego wielkiego Polaka mieszkańcy Nowej Huty co roku w Niedzielę Palmową wyruszają z kościoła Matki Bożej Pocieszenia przy ulicy Bulwarowej w kierunku klasztoru Ojców Cystersów w Mogile. Inicjatorami tego wydarzenia są studenci i młodzież gromadząca się przy Parafii Księży Pallotynów we współpracy z Oazą Mogilską.

 

Jak w minionych latach, tak i w tym roku, organizatorzy spodziewają się kilku tysięcy uczestników, którzy w trakcie wspólnej modlitwy będą dziękować za dar wyniesienia Jana Pawła II do chwały ołtarzy i prosić o Jego rychłą kanonizację. Honorowy patronat objął, jak co roku, kardynał Dziwisz, metropolita krakowski, który udziela wszystkim uczestnikom swego pasterskiego błogosławieństwa.

 

Wszystkich, chcących wziąć udział w 5. Nowohockiej Drodze Krzyżowej, organizatorzy zapraszają w Niedzielę Palmową, 17 kwietnia, o godzinie 19.00 do kościoła Księży Pallotynów pw. Matki Bożej Pocieszenia przy ul. Bulwarowej 15 w Krakowie. Wystarczy zabrać ze sobą lampion lub świecę. Nabożeństwo zakończy się w mogilskim Sanktuarium Krzyża Świętego około godziny 22.00 uroczystym błogosławieństwem relikwiami Krzyża Świętego.

 

Ci, którzy nie będą mogli być z nami w tym dniu fizyczne, są zaproszeni do duchowej łączności i wspólnej modlitwy za pośrednictwem naszego internetowego radia. Transmisji na żywo będzie można słuchać na stronie www.radio.matkapocieszenia.pl.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook