Państwo nie może pozwolić na aborcję

Aborcja jest zabójstwem i państwo nie może na nie pozwolić, gdyż ma obowiązek bronić życia od poczęcia do naturalnej śmierci – oświadczył prymas Peru, kard. Juan Luis Cipriani Thorne.

 

– Nikt i nic nie może zezwolić na śmierć istoty ludzkiej, bez względu na to, czy jest embrionem, dzieckiem czy dorosłym, starcem lub chorym, nieuleczalnie lub śmiertelnie. Żadna władza nie może tego prawnie narzucić ani tego dopuścić. Nie ma tu przywilejów ani wyjątków – stwierdził hierarcha.


W homilii wygłoszonej 25 marca w katedrze w Limie wskazał, że polityka powinna wspierać rodzinę. Nie może się to jednak ograniczać do słów czy potwierdzenia: - Zgadzam się kardynałem. – Szacunek dla życia musi wyrażać się w czynach – zaznaczył purpurat.

 

Wyjaśnił przy tym, że podnosząc głos w tej sprawie, Kościół nie liczy na głosy w wyborach, lecz chce ratować ludzkie życie.

 

Jednocześnie opublikowana przez kurię arcybiskupią nota przypomniała, że - zgodnie z ustawą parlamentu - 25 marca jest obchodzony w Peru jako Dzień Dziecka Poczętego. Prawo to opiera się na artykule 1. Konstytucji Politycznej Peru, który głosi, że „obrona życia osoby ludzkiej i poszanowanie jej godności są najwyższym celem społeczeństwa i państwa”.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Azariasz 09:22:29 | 2011-04-06
Dzięki Bogu są jeszcze pasterze mówiący prosto i bez relatywizowania prawd oczywistych. Módlmy się żeby w naszym kraju ich nigdy nie zabrakło.

Prawo do życia jest najbardziej podstawowym prawem osoby ludzkiej.
Zabijanie ludzi w jakimkolwiek stadium rozwoju, czy to w łonie matki, czy poza nim - jest zbrodnią przeciwko Bogu i ludzkości

Od momentu zapłodnienia są obecne wszystkie elementy, które tworzą nową istotę ludzką. Gdy połączą się chromosomy pochodzące od ojca i matki, powstaje absolutnie unikalna, całkowicie niepowtarzalna osoba ludzka. Od tego momentu zaczyna się nowe życie. Dalsze kształtowanie się tej osoby polega jedynie na rozwoju, wzroście i dojrzewaniu.
Dziecko rośnie od momentu poczęcia. I rozwija się przez całe swoje życie.

W trzecim tygodniu maleńka istota ludzka, licząca zaledwie 2,5 mm długości, posiada już zawiązki oczu, rdzenia kręgowego, systemu nerwowego, płuc, żołądka, jelit. Jej serce, które zaczęło bić około 18 dnia, pulsuje coraz pewniej.
Wszystko to dzieje się zanim matka może zdać sobie sprawę, że w jej łonie rozwija się nowe życie.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~♥ 08:41:15 | 2011-04-06
http://www.hli.org.pl/pl/obr_zycia/25weeks.swf

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

tolek 15:56:46 | 2011-03-27
– Nikt i nic nie może zezwolić na śmierć istoty ludzkiej, bez względu na
to, czy jest embrionem, dzieckiem czy dorosłym, starcem lub chorym,
nieuleczalnie lub śmiertelnie. Żadna władza nie może tego prawnie
narzucić ani tego dopuścić. Nie ma tu przywilejów ani wyjątków –
stwierdził hierarcha.
Bardzo piękne słowa dziękuję.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?