Kobieta autorką rozważań Drogi Krzyżowej

Przełożona federacji mniszek augustiańskich, matka Maria Rita Piccione będzie autorką tegorocznych rozważań Drogi Krzyżowej w rzymskim Koloseum, której będzie przewodniczył w Wielki Piątek Benedykt XVI.

 

Poinformowało o tym 25 marca Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Będzie ona kolejną kobietą, która przygotowuje takie komentarze do wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej w Rzymie.

 

Tegoroczne rozważania będą się koncentrować wokół czternastu tradycyjnych stacji, a autorką obrazów reprodukowanych w wydanej z tej okazji w Watykanie książeczce i pokazywanych w transmisji telewizyjnej będzie również augustianka, siostra Elena Manganelli z klasztoru w Lecceto koło Sieny.

 

Pierwszą kobietą, która przygotowała rozważania do Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek w Koloseum, była m. Anna Maria Canopi, ksieni opactwa benedyktyńskiego "Mater Ecclesiae" z wyspy San Giulio koło Novary (Włochy) - jej teksty czytano 9 kwietnia 1993. W dwa lata później rozważania napisała inna kobieta, tym razem niekatoliczka - s. Minke de Vries, mniszka wspólnoty protestanckiej z Grandchamp (Szwajcaria).

 

Ponadto cztery kobiety: Marina Ricci (Włochy), Aura Miguel (Portugalia), Sophie de Ravinel (Francja) i Valentina Alazraki (Meksyk) znalazły się wśród 14 dziennikarzy - włoskich i zagranicznych, którym Stolica Apostolska, na prośbę Jana Pawła II zaproponowała napisanie rozważań do Drogi Krzyżowej w 2002 r.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?