Lewicowa premier broni małżeństw i Biblii

Premier Australii, Julia Gillard sprzeciwia się legalizacji związków homoseksualnych oraz eutanazji – tematów uporczywie lansowanych przez Partię Pracy, a więc ugrupowanie, które sama reprezentuje.

 

Australijscy publicyści, którzy lepiej znają panią premier, nie są specjalnie zaskoczeni tym, że ta niezamężna kobieta-premier, która otwarcie mówi o swoim ateizmie, broni małżeństwa i dziedzictwa chrześcijańskiego. - Małżeństwo ma specjalny status w naszej kulturze – powtarza często Gillard.


Niektórzy lewicowi politycy z Antypodów, rozczarowani konserwatywnym stanowiskiem swej partyjnej koleżanki, zauważają, że bliżej jej do byłego premiera Australii Johna Howarda, niż do partyjnego kolegi, Iana Huntera, który jest zdeklarowanym gejem i z zapałem walczy o legalizację związków homoseksualnych.

 

Kilka dni temu w wywiadzie dla programu telewizji „Sky News” Gillard podkreśliła, że z przeszłości trzeba starać się zachować ważne rzeczy, tak aby były one częścią teraźniejszości i przyszłości kraju. Zaznaczyła także jak ważne jest to, by ludzie rozumieli Biblię. - Mówię to nie dlatego, że popieram religię - z całą pewnością nie dlatego - ale to, co pochodzi Biblii kształtuje tak ważną część naszej kultury – powiedziała, przypominając, że bez Biblii nie można zrozumieć m.in. literatury Zachodu.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

holeton 19:52:07 | 2011-03-23
No to w naszym unijnym kołchozie  najnowocześniejsze eurolewaki,hołota sfrustrowanych wiecznych buntowników,wojujący ateiści i  tzw.lewica parlamentarna chyba sie dzisiaj napiją...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~em 19:18:24 | 2011-03-23
święta racja

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?