"Krzyż na ścianie klasy to nie indoktrynacja"

Krzyż na ścianie szkolnej klasy „to nie indoktrynacja ani naruszenie praw innych, ale wyraz tożsamości kulturowej i religijnej krajów mających tradycje chrześcijańskie, które w walny sposób przyczyniły się do narodzin Unii Europejskiej”. Zwraca na to uwagę na łamach dziennika włoskich przemysłowców „Il Sole-24 Ore” metropolita Chieti-Vasto we Włoszech abp Bruno Forte.

 

Komentując orzeczenie Wielkiej Izby Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu z 18 marca hierarcha, który jest wybitnym teologiem, stwierdza, że „nie wygrał nikt, wygrali wszyscy”. Orzeczenie to potwierdza bowiem „podstawową zasadę, mającą decydujące znaczenie dla wszystkich, że kultura praw człowieka nie może być nigdy wykorzystywana przeciwko religijnym podstawom cywilizacji, przede wszystkim takiej jak europejska”.

 

Dokument Trybunału „potwierdza też zasadę pomocniczości... każdy kraj należący do wielkiego «domu europejskiego», musi posiadać margines decydowania o wartości, jakie mają symbole związane z jego historią i narodową tożsamością, zachowując tym samym swobodę decydowania o miejscu ich wystawienia”, stwierdza abp Forte.

Wspomóż Nas
Tagi: krzyż, włochy

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook