Katolicki minister zabity w obronie Mahometa

Taki jest los przeklętych – niewiernych chrześcijan. Z błogosławieństwem Allacha mudżahedini poślą każdego z was do piekła – to słowa, które islamscy bojownicy pozostawili na miejscu zabójstwa pakistańskiego ministra ds. mniejszości religijnych.

 

42-letni Shabbaz Bhatti zginął dziś rano. Zamachowcy zatrzymali jego samochód. Wyciągnęli go na zewnątrz i przez dwie minuty przeszywali jego ciało seriami z karabinu maszynowego. W ulotce pozostawionej na miejscu zabójstwa mordercy zaznaczają, że minister-katolik zginął za swą wiarę oraz za dążenie do reformy prawa przeciw bluźnierstwu.

 

Był to już drugi w ciągu zaledwie dwóch miesięcy zamach na pakistańskiego polityka, który opowiadał się za zmianą kontrowersyjnej ustawy, a także występował w obronie Asii Bibi chrześcijanki, skazanej na śmierć za obrazę Mahometa. W styczniu zginął jeden z liderów rządzącej partii, muzułmanin Salman Taseer. Zabił go jego ochroniarz, który nie uchodzi za ekstremistę, a swym czynem zjednał sobie w Pakistanie powszechne uznanie. W czasie pierwszej rozprawy salę sądową wypełnili popierający go prawnicy, którzy obsypali go kwiatami. Natomiast ulicami pakistańskich miast co rusz przechodzą manifestacje, które gloryfikują zabójcę Taseera, sprzeciwiają się jakimkolwiek zmianom w prawie o bluźnierstwie, a także domagają się egzekucji Asii Bibi.

 

Również zamordowanemu dziś Shabbazowi Bhattiemu od dłuższego czasu grożono śmiercią. Był on jedynym chrześcijaninem w pakistańskim rządzie. We wrześniu ubiegłego roku został przyjęty przez Benedykta XVI. Przypomina o tym dzisiaj watykański rzecznik. „Zapewniając o naszej bliskości z pakistańskimi chrześcijanami, tak bardzo doświadczanymi nienawiścią, apelujemy, aby wszyscy zdali sobie sprawę, jak pilna jest obrona wolności religijnej oraz chrześcijan, którzy stali się celem aktów przemocy i prześladowań” – czytamy w oświadczeniu ks. Federica Lombardiego SJ.

 

W przekonaniu pakistańskiego episkopatu dzisiejszy zamach to kolejny tragiczny przykład atmosfery nietolerancji, w której żyją tamtejsi chrześcijanie. „Domagamy się od rządu i całego kraju, aby uznano i z całą stanowczością podjęto ten problem” – powiedział abp Lawrence Saldanha, przewodniczący episkopatu. W najbliższym czasie biskupi zbiorą się na kryzysowym posiedzeniu i wydadzą oficjalną deklarację na temat prześladowania chrześcijan w Pakistanie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (7)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~tomys 09:36:09 | 2011-03-04
módlmy się w intencji uwolnienia Asii Bibi

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~abuelo 10:45:12 | 2011-03-03
W odpowiedzi postawmy w każdej europejskiej wioseczce minarety minimum 20 m wysokości bo przecież jesteśmy tolerancyjni. Symbole muzułmańskie w każdej szkole, i urzędzie gminy - dokąd nas ta paranoja poprawności zaprowadzi

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~katolik 10:03:38 | 2011-03-03
"Każdy bowiem, kto źle czyni, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby nie potępiono jego złych czynów." J 3:20
Proszę to usunąc, bo narusza regulamin oraz jest to Słowo Boże, które też narusza regulamin w wielu miejscach.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Aśka 09:35:11 | 2011-03-03
Szkoda, że fanatycy nie rozumieją, jak złe świadectwo dają swojej wierze. Fanatycy każdego wyznania. Przemoc i zastraszanie to najgorsze narzędzia przekonywania do swoich racji.

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~katolik 22:03:29 | 2011-03-02
[Treść usunięta - narusza p. 3.7 regulaminu portalu] Katolik wierzy w jjednego Boga i jedną religię.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

BS_LEx 19:49:25 | 2011-03-02
".... kto by za mnie życie oddał zyskał je..."
Chwała tym, którzy polegli za wiarę!

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~wb5zh 19:43:50 | 2011-03-02
Bardzo smutne, że takie rzeczy dzieją się w Pakistanie. Jeśli możecie, to dodajcie gdzieś na początku artykułu informację, gdzie to się stało, bo Pakistan pojawia się dopiero w trzecim paragrafie.

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook