80. rocznica objawienia się Jezusa Miłosiernego

Radio Watykańskie

Wczoraj minęła 80. rocznica objawienia się wizerunku Jezusa Miłosiernego s. Faustynie Kowalskiej. Uroczystości odbyły się w wielu kościołach w Polsce i na świecie, a szczególnie w ośrodkach kultu Bożego Miłosierdzia.

 

Centralne uroczystości odbyły się w Płocku, gdzie 22 lutego 1931 r. siostra Faustyna miała wizję Jezusa, który polecił jej wymalowanie swego obrazu z podpisem: „Jezu, ufam Tobie”. Do kaplicy Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy Starym Rynku, która jest diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, przez cały dzień przyjeżdżały pielgrzymki z różnych miast Polski.


Uroczystościom rocznicowym z udziałem ponad 60 kapłanów, całego seminarium duchownego, sióstr zakonnych, licznie zebranych wiernych przewodniczył ordynariusz diecezji płockiej, bp Piotr Libera.

 

W uroczystej procesji do pobliskiego kościoła farnego św. Bartłomieja niesiono obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie siostry Faustyny. W homilii biskup podkreślał wagę misji św. Faustyny dla życia Kościoła i świata. Powiedział, że przesłanie zawarte w obrazie „Jezu, ufam Tobie” i misja, jaką zlecił jej Chrystus, pomimo upływu osiemdziesięciu lat czekają na odkrycie, a przede wszystkim na wypełnienie się w życiu każdego człowieka. Odtąd w herbie biskupim ordynariusza diecezji płockiej jest wizerunek Jezusa Miłosiernego i zawołanie: Jesu, in Te confido – Deus Caritas est – „Jezu, ufam Tobie – Bóg jest Miłością”.

 

Natomiast w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, gdzie jest łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego, uroczystościom dziękczynnym przewodniczył bp Jan Zając, rektor Sanktuarium.

 

W czasie nich pięć osób ze stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum”, po kilkuletnim okresie formacji i rocznych przyrzeczeń, złożyło wieczyste przyrzeczenia oddania się i służby Bożemu Miłosierdziu. Są one także wyrazem pełnego włączenia się w duchowość i misję św. siostry Faustyny w Zgromadzeniu Matki Bożej Miłosierdzia.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Kinga 11:58:31 | 2011-02-24
Były informacje, np. "List na 80-rocznicę objawień".

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Krzysztof 08:23:31 | 2011-02-24
szkoda, ze info o rocznicy pojawia sie po fakcie; przynajmniej ja na portalu wczesniej takiej info nie zauwazylem

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook