Uroczystości pogrzebowe abp. Życińskiego

Uroczystości pogrzebowe ś.p. abp. Józefa Życińskiego potrwają w Tarnowie, Chełmie i Lublinie od 15 lutego. Zmarły w ub. czwartek metropolita lubelskie zostanie pochowany w krypcie archikatedry lubelskiej w sobotę 19 lutego.

 

Wstępnie planowane są liturgiczne stacje pogrzebu na trasie przejazdu: w Tarnowie i w Chełmie, gdzie trumna z ciałem zmarłego w drodze z Rzymu będzie wystawiana, by wierni mogli się z nim pożegnać.

 

Do tarnowskiej katedry trumna z ciałem abp. Życińskiego zostanie przywiezione we wtorek 15 lutego w godzinach popołudniowych. O godz. 18.00 zostanie tam odprawiona Msza św. żałobna w intencji ś.p. metropolity lubelskiego.

 

Do koncelebrowania uroczystej Mszy bp Skworc zaprasza duchowieństwo diecezji tarnowskiej, szczególnie tych kapłanów, którzy przez posługę śp. abp. Życińskiego przyjęli świecenia kapłańskie. Do udziału w Eucharystii zachęca także mieszkańców Tarnowa. Mszę żałobną będzie transmitować diecezjalne radio RDN Małopolska.

 

Po Mszy św., do godz. 22.00, przy trumnie abp. Życińskiego będzie trwało modlitewne czuwanie.

 

W środę rano 16 lutego trumna z ciałem abp. Życińskiego zostanie przewieziona do Lublina. Trafi najpierw do lubelskiego seminarium duchownego, skąd w czwartek 17 lutego nastąpi jej przewiezienie do Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

W piątek 18 lutego o godz. 12.15 na KUL zostanie odprawiona uroczysta Msza św. żałobna. O godz. 14.00 nastąpi wyjście konduktu z kościoła KUL, przejście Alejami Racławickimi, ulicą Krakowskie Przedmieście, Deptakiem i ul. Królewską do archikatedry lubelskiej.

 

Główne uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 19 lutego. Arcybiskup Życiński zostanie pochowany w krypcie archikatedry lubelskiej.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?