"Dyskryminacja chrześcijan jest hańbą"

Prezydent Turcji Abdullah Gül w ostrych słowach skrytykował dyskryminację chrześcijan przez władze kraju. Według tureckiego dziennika "Milliyet" szef państwa powiedział dziennikarzom towarzyszącym mu w podróży do Strasburga, że „jest to hańba“.

 

Tymi słowami Gül zareagował na pytanie dziennikarzy, dlaczego turecki sąd administracyjny nie dopuścił obywatela Turcji ormiańskiego pochodzenia do ubiegania się o pracę w urzędzie odpowiedzialnym za kontakty z Unią Europejską.

 

Podczas ostatniej wizyty prezydenta Niemiec Christiana Wulffa w październiku ub.r. Gül oficjalnie potwierdził, że jest prezydentem także Turków nie wyznających islamu. Obecnie oświadczył dziennikarzom, że już wkrótce każdy obywatel Turcji, niezależnie od przynależności religijnej, będzie miał równe szanse zawodowe i dostęp do pracy w urzędach. Szef państwa nie zdradził jednak szczegółów.

 

Przedstawiciele niemuzułmańskich mniejszości w Turcji od dawna skarżą się, że jest dla nich zamknięta kariera w aparacie państwowym. W kraju tym żaden z wysokich rangą polityków, wojskowych, sędziów nie pochodzi z grup niemuzułmańskich. W minioną środę 19 bm. po raz pierwszy Ministerstwo Spraw Zagranicznych zachęciło członków mniejszości etnicznych i religijnych, aby starali się w nim o posady.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~hypatia k.łyszczyński 17:21:51 | 2012-02-25
dyskryminacja  ateistów to hańba;
;dyskryminacja chrześcijan jest tylko na remis- za dyskryminację muzułmanów, i należy się chrześcijanom jak klerowi piekło-szkoda tylko,że dyskryminowani są ludzie,a nie kler(-kościuł);

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook