Krakowscy księża szkoleni z in vitro

Czy trzeba spowiadać się z in vitro? Czy każda metoda wspomagania zapłodnienia to grzech? Większość księży i katechetów ma problem z odpowiedzią na to pytanie. Dlatego duchowni z Centrum Jana Pawła II w Krakowie i papieskiego uniwersytetu wpadli na pomysł, by ich przeszkolić - ustaliła "Polska The Times".

 

Szkolenia odbędą się w lutym i marcu. Już zaczęły się zapisy. Ksiądz Zygmunt Kosowski, dyrektor Centrum JP II, podkreśla, że szkolić się trzeba.

 

- Żeby nie było dyletanctwa w temacie bardzo ważnym dla Kościoła. Ludzie często pytają o te kwestie, również w konfesjonałach. Chcemy więc wyposażyć księży w argumenty, które trafią do współczesnego człowieka – tłumaczy. Na przykład takie, że są metody wspomagania poczęcia, które nie są sprzeczne z etyką chrześcijańską.

 

Jedną z nich jest LTOT (Low Tubal Ovum Transfer) stosowana przy niepłodności kobiety spowodowanej zrostem jajowodu. - Polega na przeniesieniu dojrzałej komórki jajowej poza przeszkodę zrostową. Dopuszczalne są też rozmaite metody farmakologiczne, również takie, które umożliwiają mężczyźnie odbycie stosunku – mówi ks. dr Andrzej Muszala, dyrektor Międzywydziałowego Instytutu Bioetyki Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. To właśnie on poprowadzi szkolenia.

 

O tym dziś więcej na łamach gazety "Polska The Times".
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook