Papieski apel w sprawie krwawych świąt

Po odmówieniu Modlitwy Anioł Pański Benedykt XVI zwrócił się z apelem o zaprzestanie nasilającego się w tych dniach rozlewu krwi i przemocy, także wobec chrześcijan. Papież wymienił Filipiny, Nigerię i Pakistan.


- W tym świętym czasie Bożego Narodzenia pragnienie i życzenia daru pokoju stały się jeszcze bardziej aktualne – powiedział Ojciec Święty.

 

– Niestety nasz świat podąża drogą przemocy, skierowanej zwłaszcza przeciwko uczniom Chrystusa. Z wielkim bólem przyjąłem wiadomość o zamachu na kościół katolicki na Filipinach, dokonanym w czasie sprawowanej tam liturgii Bożego Narodzenia, a także o kolejnych atakach na kościoły chrześcijańskie w Nigerii. Ziemia została splamiona krwią także w innych częściach świata, jak choćby w Pakistanie. Pragnę wyrazić moje serdeczne współczucie wobec ofiar tak absurdalnej przemocy i ponawiam raz jeszcze apel o porzucenie drogi nienawiści na rzecz poszukiwania pokojowego rozwiązywania konfliktów dla zapewnienia tym drogim społecznościom bezpieczeństwa i spokoju. W dniu, kiedy obchodzimy Święto Świętej Rodziny, która w sposób dramatyczny doświadczyła konieczności ucieczki do Egiptu przed wściekłością Heroda, pamiętajmy zwłaszcza o tych rodzinach, które zostały zmuszone do porzucenia swych domów przez wojnę, przemoc i nietolerancję. Proszę was zatem o jedność ze mną w modlitwie, by z całą mocą prosić Pana, aby poruszył ludzkie serca i przyniósł nadzieję, pojednanie i pokój.


Pozdrawiając pielgrzymów obecnych na Placu św. Piotra, Papież raz jeszcze życzył wszystkim owocnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook