Podczas Pasterki pomóżmy samotnym matkom

Poprawiły się warunki mieszkaniowe w Domu Samotnej Matki w Tarnowie. W placówce prowadzonej przez diecezję tarnowską odnowiono pokoje matek, kaplicę, kancelarię, pokój gościnny. Powstał kącik zabaw i miejsca do przewijania dzieci. W domu mieszka pięć kobiet i czwórka dzieci. Wierni diecezji mogą pomóc samotnym matkom.

 

Składka zebrana podczas Pasterki zostanie przeznaczona na utrzymanie domu przy ul. Mościckiego 65 oraz na pomoc rodzinom wielodzietnym.


W tym roku w Domu Samotnej Matki mieszkało dziesięć kobiet, urodziło się siedmioro dzieci, czwórka maluchów została ochrzczona w tamtejszej kaplicy.

 

Kobiety, które z różnych powodów nie mogą wrócić do swoich domów, otrzymują w placówce wszechstronną pomoc. Mogą nawet kontynuować naukę, bo gdy są w szkole czy na studiach, dziećmi zajmują się siostry i ich koleżanki z domu.

 

- Szokiem dla młodej matki jest odrzucenie przez najbliższych. Każda kobieta, która do nas przychodzi przeżywa trudne chwile. Otrzymują od nas pomoc, zrozumienie, akceptację. Chcemy, aby spojrzały na nowo na swoją sytuację i aby odeszły z domu przemienione i potrafiły się odnaleźć w społeczeństwie. Dziecko zmienia wnętrze człowieka, są więc sytuacje, że kobieta może wrócić do domu rodzinnego - mówi siostra Monika Ostaszewska, dyrektorka Domu Samotnej Matki.

 

Placówce pomagają indywidualni ofiarodawcy, którzy przekazują środki czystości, zabawki, pieniądze. W nowym roku siostry planują wymienić okna w piwnicy, aby zakończyć już prace remontowe.

 

Inspiracją do powstania placówki 27 lat temu była troska Kościoła o ochronę życia nienarodzonych. Wiele kobiet szukało wówczas pomocy w Duszpasterstwie Rodzin, dlatego ówczesny biskup tarnowski Jerzy Ablewicz podjął decyzję o zakupie domu przy ul. Mościckiego.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~teresa 14:32:06 | 2010-12-21
Nigdzie miejsca,to straszne. W mojej lokalnej gazecie informacja,że ludzie bezdomni znalezieni w stanie krytycznym na mrozie i odwiezieni do szpitala,jak tylko zebrali siły-wypisali się z oddziału,ja się nie dziwię-kogo stać za leczenie w tym kraju? Duże miasto,ale nie ma opieki nocnej ani interwencyjnej dla matek z dziećmi ,czy w kłopotach.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook