Świąteczna choinka pod Oknem Papieskim

23-metrowa choinka rozbłyśnie w sobotę 18 grudnia pod Oknem Papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie. Świąteczne drzewko zaświeci się setkami kolorowych światełek i jest prezentem od górali z Bukowiny Tatrzańskiej.

 

Świąteczną "Choinkę Papieską" już po raz czwarty metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz udekoruje w asyście dzieci.


Przedświąteczne spotkanie odbędzie się w sobotę 18 grudnia o godz. 16.15 na placu pod Oknem Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3.

 

Jan Paweł II wielokrotnie przypomniał, że Święta Bożego Narodzenia, być może najdroższe dla ludowej tradycji, bogate są w symbole. Na specjalne życzenie Papieża, od 1982 r. na Placu św. Piotra ustawiana jest choinka oraz bożonarodzeniowa szopka.


Tradycja stawiania świątecznego drzewka na Placu pod Oknem Papieskim, nawiązująca do watykańskiego zwyczaju "Choinki Papieskiej", jest kontynuowana w stolicy Małopolski od 2007 r.

 

Celem "Choinki pod Oknem Papieskim" jest "przypominanie dzieciom postaci Sługi Bożego Jana Pawła II i jego spotkań z dziećmi, podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd zwłaszcza w rodzinie oraz uwrażliwianie najmniejszych na potrzeby innych" - przypomina Adam Mazurkiewicz, dyrektor Katolickiego Centrum Kultury w Krakowie.

 

Od samego początku organizatorem "Choinki Papieskiej" jest: Katolickie Centrum Kultury w Krakowie. Współorganizatorami są m.in. Bukowiańskie Towarzystwo Geotermalne Sp. z o.o.
 oraz parafia NSPJ w Bukowinie Tatrzańskiej, która obchodzi swoją 100. rocznicę istnienia.


 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook