Abp Kaigama: rząd Nigerii musi zaangażować się w walkę z ubóstwem

(fot. Joshua Oluwagbemiga / Unsplash)

Arcybiskup-koadiutor Abudży Ignatius Kaigama domaga się od rządu Nigerii większego zaangażowania w sprawę walki z ubóstwem. "Ogromna przepaść między skrajnie ubogimi i niezwykle bogatymi musi się zmniejszyć", powiedział hierarcha w rozmowie z niemiecką agencją katolicką KNA. Zwrócił uwagę, że kraj ma dostateczną ilość zasobów, trzeba z nich tylko rozsądnie korzystać. Natomiast wielu ludzi troszczy się tylko o siebie samych.

 

- Nigeria w ogóle musi wrócić na właściwą drogę - stwierdził hierarcha. - A wyzwania są ogromne - od złego stanu bezpieczeństwa po ubóstwo - dodał. Abp Kaigama zastrzegł jednak, że nie popiera pomysłów obalenia rządu i zastąpienia go nowym, gdyż "pozostanie ta sama mentalność, dlatego musimy dawać naszym ludziom wzory prawidłowej postawy i właściwych zachowań".

 

Po raz kolejny abp Kaigama zaapelował też do rządu o podjęcie kroków przeciwko panującej w kraju niepewności. "Mamy prawo do tego, aby stan bezpieczeństwa się poprawił , musimy mieć swobodę poruszania się po kraju", stwierdził hierarcha i podkreślił, że "rząd jest dla ludzi i to oni powinni znaleźć się na pierwszym miejscu".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?