Deklaracja o braterstwie wymaga wcielenia jej w życie

(fot. depositphotos.com)

Wielki Imam Uniwersytetu Al-Azhar Ahmed Al-Tayyeb z uznaniem wyraził się o powołaniu do życia Komitetu ds. realizacji postanowień Deklaracji o ludzkim braterstwie dla pokoju na świecie i zgodnego współistnienia, która została podpisana 4 lutego z Abu Zabi.


Według Imama Al-Tayyeba dokument ten jest jedyny w swoim rodzaju, jaki powstał w całej historii ludzkości. Powinien służyć jako fundament dla tworzenia i umacniania ducha braterstwa między narodami. Utworzenie komitetu stanowi ważny moment i zaprasza wszystkich miłujących pokój do zjednoczenia wysiłków w budowaniu przyjaźni, pokoju i tolerancji w całym świecie.


Ahmed Al-Tayyeb pogratulował członkom Komitetu podjęcia tej "humanitarnej misji" służącej realizacji wspólnego dobra oraz zachęcił ich do gorliwej i wytrwałej pracy w promowaniu na różnych poziomach życia społecznego zasad zawartych w tekście deklaracji. Wprowadzenie ich w codzienne życie ludzi przyczyni się do stabilności i bezpieczeństwa.


Komitet ma za zadanie rozwinąć konkretne sposoby realizacji zasad obecnych w dokumencie, przygotowanie planów działań według wytycznych w nim zawartych oraz ich zastosowania na poziomie regionalnym i międzynarodowym, organizując także spotkania liderów religijnych oraz szefów organizacji międzynarodowych, aby podejmować konkretne działania. 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?