Kard. Ouellet w Fatimie: migranci i uchodźcy to wysłannicy Boga

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)

Prefekt Kongregacji ds. Biskupów kard. Marc Ouellet przewodniczył 12 sierpnia wieczorem w Fatimie Mszy św. dla uczestników portugalskiej narodowej pielgrzymki migrantów i uchodźców. W homilii nazwał ich wysłannikami Boga. Przypomniał też tych, którzy stracili życie, próbując uciec przed wojnami i nędzą.

 

Liturgia ta była głównym punktem obchodów 47. Tygodnia Migracji, obchodzonego przez Kościół w Portugalii, a trwającego od 11 do 18 sierpnia. Połączono ją z upamiętnieniem rocznicy objawienia Matki Bożej trojgu pastuszkom w sierpniu 1917 r.

 

Kanadyjski purpurat mówił o migrantach i uchodźcach jako "ludzie złożonym z istot bezbronnych, odrzuconych, pomiatanych i pogardzanych, tak jak Ukrzyżowany". Wezwał do modlitwy o to, aby zostali "pokrzepieni, pocieszeni, podniesieni" pośród tylu trudności, w jakie obfituje ich droga.

 

- Drodzy przyjaciele migranci i uchodźcy, w waszych perypetiach podróży do domu, który Bóg przygotowuje dla swych dzieci możecie znaleźć świadectwa miłości chrześcijan i niechrześcijan, które pozwolą wam po drodze zachować nadzieję - mówił kard. Ouellet.

 

Wskazał, że miłość Boga do ludzi pobudza ochrzczonych do obdarzania innych bezinteresowną miłością, a szczególnie tych, których papież Franciszek nazywa "ostatnimi", a więc "oszukanych, opuszczonych, torturowanych, wykorzystywanych, ofiary przemocy".

 

- Wasza solidarność z nimi, która wyraża się poprzez tę pielgrzymkę jest znakiem czasów i znakiem Boga działającego w historii, Boga, który poprzez swój lud będący w drodze objawia głębokie dążenia ludzkości, w istocie przewyższające ziemski horyzont - stwierdził kaznodzieja.

 

Na zakończenie zwrócił się do migrantów i uchodźców ze słowami zachęty. - Nie jesteście jedynie nieszczęśliwcami wydanymi na pastwę wszelakich burz: jesteście wysłannikami Boga, którzy za waszym pośrednictwem przypomina wszystkim o wspólnym przeznaczeniu ludzkości w drodze do domu Bożego, niebiańskiej Jerozolimy, obiecanej wszystkim ludziom dobrej woli - powiedział prefekt Kongregacji ds. Biskupów.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.16

Liczba głosów:

50

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

lignator 22:16:25 | 2019-08-14
Jeszcze raz ja. Najnowsze dane mówią, że imigranci w Niemczech stanowią 11% społeczeństwa, a odpowiadają za 43% przestępstw. Teraz pytanie do kardynała: który bóg ich przysłał? Stawiam na Allaha. Wtedy ksiądz kardynał ma rację - to boży wysłannicy.

Oceń 14 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lignator 12:07:49 | 2019-08-14
Jak pięknie. Ale żadnego z tych "bożych wysłanników" kard. nie przyjął pod swój dach? Jakże to tak? Boi się ubogacenia kulturowego?

Oceń 21 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?