Włoski biskup: nie wolno wykorzystywać religii w celach wyborczych

(fot. Niccolò Caranti [CC BY-SA 4.0] // Niccolò Caranti [CC BY-SA 4.0])

Włoski biskup Domenico Mogavero w ostrych słowach skrytykował wicepremiera i ministra spraw wewnętrznych Matteo Salviniego, który na wiecu politycznym w Syrakuzach pokazywał swym zwolennikom różaniec i ucałował wieńczący go krzyżyk.

 
- Wykorzystywanie pobożności i najczystszych uczuć ludzi w niskich celach wyborczych jest zachowaniem niedopuszczalnym - stwierdził ordynariusz sycylijskiej diecezji Mazara del Vallo w rozmowie z AdnKronos.
 

- Pierwszego września będziemy obchodzili 65. rocznicę ronienia łez przez Madonnę z Syrakuz. Kto wie, może Madonna przygotowuje się, by znowu ronić łzy w obliczu tak nieprzyzwoitych wydarzeń? - pytał hierarcha.

 

Nie po raz pierwszy protestuje on przeciwko wykorzystywaniu różańca przez Salviniego na wiecach politycznych. W maju br. wicepremier robił to w Mediolanie. Już wówczas bp Mogavero wzywał go, by z tym skończył.

 

- Nie możemy dłużej milczeć wobec przechwałek coraz bardziej aroganckiego ministra republiki. Nie możemy dłużej pozwalać mu na przywłaszczanie świętych znaków naszej wiary, aby sprzedawać swe nieludzkie poglądy, sprzeczne z historią i diametralnie przeciwstawne ewangelicznemu przesłaniu - mówił ordynariusz Mazara del Vallo, nawiązując do niechęci Salviniego do udzielania pomocy migrantom.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.11

Liczba głosów:

37

 

 

Komentarze użytkowników (14)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Athanasius 22:50:43 | 2019-08-12
Pomoc migrantom jest niskim celem wyborczym, populizmem chcącym schlebiać lewicowym agendom, dążącym do przekształcenia struktury społecznej Europy. Działania przeciwne przywróceniu katolickości Europy (a takim działaniem jest sprowadzanie migrantów na masową skalę) są diametralnie przeciwne Objawieniu, które mówi że każda władza pochodzi od Boga (por. Rz 13,1) i w związku z tym każde państwo ma obowiązek czczenia Chrystusa Króla i wprowadzania praw, które nie są sprzeczne z prawem Bożym.

Oceń 134 12 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

GeneralBison1605 20:47:26 | 2019-08-12
Inaczej. Prawica NIE MOŻE  wykorzystywać religii dla celów politycznych, lewica jak najbardziej może się powoływać dla swych celów na Jezusa, Pismo i religię (szczególnie jeśli chodzi o islamskich najeźdźców zwanych imigrantami i współczesnych neobolszewików zwanych dla niepoznaki lgbtqrstpuwzxyrmnotlwijk-tradycyjnie przepraszam jeśli pominąłem jakąś mniejszość albo którąś z 347 płci, czy ile ich tam jest.

Oceń 146 12 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

wiktorkowal1 20:21:37 | 2019-08-12
No faktycznie pozwala sobie ten Salvini, całować krzyżyk różańca. Ten Mogavero to powinien zakazać obchodów Święta Matki Bozej Różańcowej dnia 7 października, wszak to na pamiatkę zwycięstwa nad flotą Imperium Osmańskiego.

Oceń 127 9 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Szon 19:31:24 | 2019-08-12
Niech Matteo Salvini wpadnie do Polski. Tu biskupi go gorliwie poprą.

Oceń 12 136 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Sebastian93 19:16:23 | 2019-08-12
Tymczasem w Polsce bohaterem jest 15-letni chłopak, który na marszu równości w Płocku wybiegł naprzeciw uczestników marszu z krzyżem w ręku i różańcem.  Chroń nas Panie Boże przed takimi bohaterami! 

Oceń 38 477 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?