Przewodniczący episkopatu Słowacji popiera arcybiskupa Jędraszewskiego

(fot. LacoR [CC BY-SA 4.0] // Joanna Adamik / diecezja.pl)

Przewodniczący Konferencji Biskupów Słowacji, arcybiskup Stanislav Zvolenský wyraził solidarność i poparcie dla przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, w związku z krytyką skierowaną przeciwko arcybiskupowi krakowskiemu, abp. Markowi Jędraszewskiemu, za jego wypowiedzi na temat "nowych ideologii" - poinformował episkopat słowacki.

 

W liście do metropolity poznańskiego arcybiskup Zvolenský przypomniał, że jeszcze przed trzydziestu laty kraje Europy Środkowej i Wschodniej znajdowały się w niewoli ideologii komunistycznej.

 

"Jesteśmy zatem wrażliwi na wszelkie próby uciszenia opinii na pewne tematy tylko dlatego, że są one uważane za politycznie niepoprawne z powodów ideologicznych" - podkreślił arcybiskup bratysławski.

 

Przewodniczący Konferencji Biskupów Słowacji dodał, że dziś, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, "ważne jest, by rozmawiać o człowieku w perspektywie integralnej a także rozwijać antropologię chrześcijańską".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.91

Liczba głosów:

45

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

REME 18:07:34 | 2019-08-12
Podzielam słowa RobRoy i wierzę, że po wygranych wyborach PiS zrobi porządek z lgtb.

Oceń 17 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

RobRoy 17:58:06 | 2019-08-12
Wcześniej zrobił to prymas Czech. Tego właśnie, my wierni oczekujemy od biskupów. Nie tylko "solidarności korporacyjnej", ale przede wszystkim solidarności w sprawach zasadniczych dla naszej wiary i cywilizacji. Nie bójcie się mówienia prawdy, nawet jeśli jest ona trudna dla niektórych z nas.

Oceń 57 4 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?