Konkurs poetycko-plastyczny o bł. Karolinie

Dzieci, młodzież i starsi mogą wziąć udział w IX konkursie poetycko–plastycznym poświęconym życiu i przesłaniu bł. Karoliny Kózkówny – dziewicy i męczennicy. Każda edycja cieszy się dużym zainteresowaniem.

 

Rok temu napłynęło ponad tysiąc prac z kilku województw: małopolskiego, podkarpackiego, kujawsko–pomorskiego, lubelskiego, warmińsko–mazurskiego, wielkopolskiego i podlaskiego.


- Celem konkursu jest przybliżenie postaci bł. Karoliny Kózkówny, pokazanie zwłaszcza młodym ideałów i wartości, którym była wierna dziewica i męczennica. Chcemy także rozwijać twórcze myślenie u uczniów. W tym roku prace powinny nawiązywać do hasła "Abyśmy byli jedno", bo jedność jest nam dzisiaj bardzo potrzebna - mówi Jadwiga Bieś dyrektor szkoły w Wał – Rudzie.

 

Osoby biorące udział w konkursie mogą napisać wiersz albo wykonać pracę plastyczną. Technika i format są dowolne. Prace będą oceniane w różnych kategoriach wiekowych.

 

Dla ułatwienia interpretacji tematu pomocne mogą być zagadnienia dotyczące harmonii wewnętrznej będącej warunkiem szczęścia osobistego i budowania relacji z innymi, świętości, która dokonuje się we wspólnocie z Bogiem, ze światem i z drugim człowiekiem, oraz rodziny jako wspólnoty.

 

Zgłoszenia udziału w konkursie wraz z podpisanym oświadczeniem i podpisanymi pracami konkursowymi należy przesłać lub dostarczyć osobiście do dnia 29 stycznia 2011 roku na adres: Szkoła Podstawowa im. bł. Karoliny w Wał – Rudzie, 33 – 133 Wał – Ruda 1.

 

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 29 marca 2011 roku w Wał – Rudzie. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronach internetowych www.spwalruda.to.pl, www.pz.lap.pl.

 

Organizatorami Konkursu Poetycko-Plastycznego "Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem” są Szkoła Podstawowa w Wał – Rudzie i Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie.

 

Bł. Karolina urodziła się 2 sierpnia 1898 roku w miejscowości Wał - Ruda. Wychowała się w wielodzietnej, religijnej rodzinie. 18 listopada w 1914 roku broniąc się przed gwałtem zginęła z rąk rosyjskiego żołnierza. Jan Paweł II ogłosił ją błogosławioną podczas wizyty w Tarnowie w 1987 roku. Od 2006 roku toczy się jej proces kanonizacyjny. Bł. Karolina jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Ruchu Czystych Serc i szkolnych kół Caritas.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook