Kielce: adwentowe spotkania z ludźmi z pasją

Od spotkania z psychiatrą i obrońcą życia - dr. Wandą Półtawska podczas jutrzejszych Mszy św. w parafii św. Krzyża w Kielcach, rozpoczyna się cykl adwentowych spotkań z ludźmi z pasją. Gośćmi salezjanów w kolejne niedziele będą także eksmodelka z Syberii oraz polski kapłan znany z telewizji.

 

- W każdą niedzielę siedem spotkań z ludźmi, którzy żyją z pasją i z równą pasją odkrywają Boga – mówi ks. Zygmunt Kostka SDB, proboszcz parafii.


W niedzielę 5 grudnia gościem salezjanów będzie dr Wanda Półtawska – doktor medycyny, psychiatra, wieloletnia przyjaciółka Jana Pawła II, cudownie uzdrowiona za przyczyną św. o. Pio, autorka wielu książek i spotkań o charakterze duszpasterskim, rekolekcyjnym. – Przygotowywaliśmy się do spotkania z dr Wandą poprzez popularyzację jej książek w parafii – mówi ksiądz proboszcz.

 

Lena Timochina to dawna modelka i prezenterka telewizyjna, która dorastała w rodzinie ateistycznej na Syberii i dość późno odkryła Boga, a teraz wstępuje do zakonu w Polsce. 12 grudnia wypowie się na temat: „Moja pasja to poznanie Boga”.

 

Gościem salezjanów w trzecią niedzielę Adwentu będzie ich brat w kapłaństwie - ks. Przemysław „Kawa” Kawecki SDB, redaktor programów telewizyjnych - „Pytając o Boga”, „Słowo na niedzielę”, redaktor naczelny pisma „Drakka”, duszpasterz młodych, z którymi spotyka się m.in. w ramach portalu Bosko.pl. Jego pasja to prowadzenie młodych do Jezusa.

 

Kieleccy salezjanie zapraszają na te spotkania wszystkich chętnych, nie tylko parafian i nie tylko kielczan. Goście chętnie korzystają z nietypowej oferty rekolekcyjnej salezjanów, jak to miało miejsce m.in. w ubiegłym roku, podczas cyklu pod nazwą „Adwentowa szkoła rodzenia”. Było to spotkanie z bp. Antonim Długoszem, s. Małgorzatą Chmielewską, członkami Domowego Kościoła i in.

 

Z katechez i spotkań o charakterze modlitewno–duszpasterskim w parafii salezjańskiej chętnie korzystają wierni z innych parafii kieleckich, a także podróżni, gdyż salezjańska parafia ze stuletnim neogotyckim kościołem, jest zlokalizowana pomiędzy dworcem PKP, PKS i busów. W ofercie duszpasterskiej salezjanie – zgodnie ze swym charyzmatem - mają m.in. propozycję dla dzieci i młodzieży, np. zajęcia Oratorium Świętokrzyskiego, Małego Oratorium, Salos Cortile, dyskusyjny klub filmowy, Teatr 1eden, Szkołę pisania ikon, własne pismo itp.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook