Hongkong: chrześcijanie apelują o dialog, uspokojenie sytuacji

(fot. PAP/EPA/JEROME FAVRE)

"Wzywamy do natychmiastowego wycofania prawa dotyczącego ekstradycji mieszkańców Hongkongu do Chin kontynentalnych, o zaprzestanie prowokacji i przemocy oraz o utworzenie komisji, która zajęłaby się wyjaśnieniem spraw związanych ze starciami policji z manifestantami"

 
To apel lokalnego Kościoła katolickiego podpisany przez kard. Johna Tonga oraz Radę chrześcijan Hongkongu i jej przewodniczącego Erica So Shing-yit.
 

W opublikowanym tekście jego sygnatariusze przypominają, że masowe protesty przerodziły się w starcia policji z manifestantami, a sytuacja jest napięta i wciąż się pogarsza. Wezwali członków tamtejszych partii, aby wspólnie zaangażowali się w walkę o praworządność. "Nie ważne jest, jaką ktoś reprezentuje partię, najważniejsze jest życie człowieka, które trzeba szanować. Wzywamy więc wszystkie strony do dialogu, aby jak najszybciej znaleźć dobre rozwiązanie tej sytuacji" - czytamy w apelu.

 

Dziś ulicami Hongkongu przeszła kolejna masowa demonstracja obrońców demokracji. Natomiast na przyszłą sobotę, 27 lipca, zapowiedziano co najmniej trzy marsze protestacyjne. Policja już ostrzegła, że mogą być one zablokowane, a ich uczestnicy aresztowani. W minionym miesiącu, 9 i 16 czerwca odbyły się dwie ogromne manifestacje, których uczestnicy domagali się zniesienia prawa o ekstradycji oraz nie określania ich marszów, jako buntu, lecz pokojowych protestów.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?