Rzecznik KEP: jednoznaczna dezaprobata wobec aktów agresji w Białymstoku

(fot. PAP/Artur Reszko)

Przemoc i pogarda w żadnym przypadku nie mogą być usprawiedliwiane i akceptowane. Trzeba wyrazić jednoznaczną dezaprobatę wobec aktów agresji, takich jak te, które miały miejsce w Białymstoku - powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 

Rzecznik KEP przypomniał wypowiedź przewodniczącego Episkopatu abp. Stanisława Gądeckiego, opublikowaną na łamach tygodnika katolickiego "Niedziela", dostępnym od 17 lipca: "Osoby te nie są w pierwszym rzędzie gejami, lesbijkami, biseksualistami czy transseksualistami - one są przede wszystkim naszymi braćmi i siostrami, za których Chrystus oddał swoje życie i które chce On doprowadzić do zbawienia".

 

Przewodniczący Episkopatu dodał: "W imię wierności naszemu Zbawicielowi i w imię miłości do naszych sióstr i braci musimy jednak głosić całą Ewangelię - nie unikając wymagań, które ona niesie, i nie przestając nazywać śmiertelnym grzechem tego, co nim w istocie jest. Gdybyśmy tak nie czynili, okradalibyśmy naszych bliźnich z prawdy, która także im się należy".

 

"Każda forma agresji jest wbrew nauce Jezusa Chrystusa. Szacunek należy się każdemu człowiekowi bez względu na jego poglądy" - powiedział rzecznik Episkopatu.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

16

 

 

Komentarze użytkowników (9)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Asmo 11:54:04 | 2019-07-22
Cokolwiek Episkopat by nie ogłosił (za lub przeciw), już wpadł we własne sidła. Staje się zakładnikiem kiboli, których pobłogosławił pod Jasną Górą, nawet jeśli tam byli również prawdziwi kibice. Najpierw ich podpuszcza do obrony rodziny (jakby jej cokolwiek zagrażało), teraz potępia, a jutro będzie przepraszał(?), bo przecież ich potrzebuje.

Oceń 2 38 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Sebastian93 11:45:13 | 2019-07-22
Czas na dymisja abp białostockiego. Inaczej to będa puste słowa!! 

Oceń 2 43 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

w.gedymin 07:38:39 | 2019-07-22
Od lat bardzo wielu biskupów, księży i świeckich postępuje według zasady: "cel uświęca środki: kłamstwo, manipulacje, nienawiść aż po świętokradztwo". Zafascynowani skutecznością nie widzą, że służą szatanowi, że bardziej niszczą Kościół niż wszelkie działania komunistów, lewaków, sbeków, zdradzieckich mord, kanali, lewaków, liberałów, LGBT, gender, WiFi i USB

Oceń 7 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Wihajster 23:03:46 | 2019-07-21
zdrajco! zdrajco! po trzykroć zdrajco!

Oceń 54 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lleszek 22:28:27 | 2019-07-21
"Składamy wyrazy uznania i podziękowania tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie, w jakikolwiek sposób włączyli się w obronę wartości chrześcijańskich i ogólnoludzkich, chroniąc nasze miasto, zwłaszcza dzieci i młodzież przed planową demoralizacją i deprawacją" - czytamy w ogłoszeniu duszpasterskim parafii p.w. św. Jadwigi Królowej w Białymstoku.

Oceń 8 103 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lleszek 22:27:22 | 2019-07-21
Takie krokodyle łzy cuchną na kilometr. Episkopat powinien przed wszystkim nakłonić do refleksji biskupa Deca, który tydzień temu szczuł w Częstochowie na LGBT. Tak samo metropolita białostocki abp Tadeusz Wojda, autor "non possumus" odczytanego dwa tygodnie temu w parafiach białostockich. Prymas Wyszyński chyba się w grobie przewraca, że jego "non possumus" zostało wykorzystanie do podjudzania większości przeciwko bezbronnej mniejszości. Szczucie wielebnych katolickich hierarchów przyniosło owoce jakie każde widzi. Chyba nawet czcigodny metropolita białostocki widział, co się działo pod schodami jego katedry.
Bez tego, słowa rzecznika KEP to puste i obłudne deklaracje, słowa bez żadnej treści.

Oceń 8 137 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

anonimus 20:31:14 | 2019-07-21
Episkopat sięga dna!!!

Oceń 58 6 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?