Biskupi japońscy: pokoju nie buduje się na strachu

(fot. depositphotos.com)

Pokój należy budować w oparciu o sprawiedliwość, integralny rozwój człowieka, szacunek dla podstawowych praw człowieka, zaufanie między narodami oraz dialog i solidarność - piszą biskupi japońscy w przesłaniu z okazji dni modlitw o pokój na świecie, które odbędą się od 6 do 15 sierpnia.

 

W przesłaniu podpisanym przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Japonii abp. Mitsuaki Takami biskupi przypominają, że odpowiedzią na terroryzm, konflikty czy biedę nie mogą być zbrojenia i groźby nuklearne. Stabilizacja budowana na strachu jedynie go powiększa i narusza zaufanie między krajami. Pokój bowiem nie może bazować na fałszywym pojęciu bezpieczeństwa czy wzajemnym zastraszaniu. Dlatego też episkopat wzywa do budowania prawdziwego pokoju, opartego na prawdzie i zaufaniu.

 

Japońscy hierarchowie przypomnieli także, że inicjatywa specjalnych dni modlitw o pokój została podjęta po wizycie Jana Pawła II w tym kraju w 1981 r. Wtedy to papież zwrócił się z Hiroszimy do całego świata z apelem o budowanie pokoju. "Mamy nadzieję - piszą japońscy biskupi - że w czasie planowanej na listopad tego roku wizyty papieża Franciszka w naszym kraju, także i on zwróci się z podobnym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?