Kard. DiNardo wzywa do rewizji polityki migracyjnej USA

(fot. fox 26 houston / youtube)

Działania podjęte przez urząd imigracyjny dzielą rodziny, powodują cierpienie tysięcy dzieci i ich rodziców oraz tworzą panikę w naszych wspólnotach - napisał w oświadczeniu przewodniczący amerykańskiego episkopatu. Departament Obrony Narodowej USA ogłosił wprowadzanie w życie nowego prawa drastycznie ograniczającego możliwość azylu.

 

Nieakceptowalne jest takie podejście, które wytworzyło atmosferę strachu w naszych parafiach i wspólnotach w całym kraju - pisze kard. Daniel DiNardo. Przyznaje, że w tej sprawie pisał już do prezydenta Donalda Trumpa, aby ponownie rozważył podjęte działania służb. Ich celem ma być powstrzymanie uchodźców z Ameryki Środkowej od prób szukanie schronienia w USA. "Działania takie są zarówno błędne, jak i nie do utrzymania" - podkreśla hierarcha.

 

Kard. DiNardo zwraca uwagę, że nowa ustawa zaostrza prawo azylowe tworząc więcej barier i utrudniając możliwość legalnej imigracji. Przewodniczący amerykańskiego episkopatu wskazuje także, że początkowe analizy budzą poważne pytania co do jej legalności. Apeluje więc do prezydenta, aby tym, którzy szukają schronienia w USA, zapewnić właściwe procedury oraz aby traktować ich z szacunkiem i godnością.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?