Nowy rektor Seminarium 35+ zdradza plany na przyszłość

Ciekawość tych ludzi, którzy budzą się mając już dość długie doświadczenie życiowe (...) była pierwszym motywem, by zgodzić się na propozycję metropolity łódzkiego - komentuje motywy przyjęcia propozycji abp. Grzegorza Rysia nowy rektor tzw. Seminarium 35+.

 

Niedawno pisaliśmy o przenosinach Ogólnopolskiego Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń z Krakowa do Łodzi. Kim jest jego rektor? Ks. dr hab. Sławomir Szczyrba pełnił dotychczas rolę wykładowcy Teorii Poznania i Antropologii Filozoficznej w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi. W przeprowadzonym z nim wywiadzie mówi o swojej reakcji na propozycję abp. Grzegorza Rysia. Opisuje to, co się działo nie tylko w trakcie spotkania z arcybiskupem, ale i w czasie 24 godzin jakie miał na podjęcie decyzji. Przedstawia również szczegóły logistyki związanej z przenosinami z Krakowa oraz plany na przyszłość.

 

Jednym z argumentów za kandydaturą ks. Sławomira Szczyrby było jego doświadczenie pracy z osobami po 30-stym roku życia. Nowy rektor przyznaje, że główną motywacją przyjęcia propozycji księdza arcybiskupa była ciekawość ludzi, którzy będąc w tym wieku decydują się na tak radykalną decyzję. 

 

"Ciekawość tych ludzi, którzy budzą się mając już dość długie doświadczenie życiowe - czego chcą więcej? Dlaczego chcą więcej? Co to dla nich oznacza? Tych odpowiedzi - jeszcze nie znam, ale dopytuję" - komentuje ksiądz. 

 

Głównym powodem zmiany lokalizacji były trudne realia funkcjonowania w dotychczasowym miejscu. Na stronie internetowej seminarium 35+ można znaleźć szczegóły dotyczące wymogów, jakie muszą spełnić kandydaci, a także dane kontaktowe i adres nowej lokalizacji.

 

Zobacz cały wywiad na stronie Archidiecezji Łódzkiej:

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.33

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?