Meksyk: Kościół apeluje do prezydenta USA

(PAP/EPA/CRISTOBAL HERRERA)

Kościół katolicki w Meksyku zaapelował do rządu USA o odpowiedzialne obchodzenie się z migrantami z Ameryki Środkowej. Odnosząc się do zapowiedzianych przez prezydenta USA Donalda Trumpa masowych wydaleń migrantów bez ważnych dokumentów pobytu przewodniczący Konferencji Biskupów Meksyku, abp Rogelio Cabrera Lopez z Monterrey zwrócił uwagę, że wszystkie decyzje powinny być podejmowane z poszanowaniem godności każdej osoby.

 

Dziennik "La Jornada" w wydaniu z 14 lipca przytoczył słowa hierarchy, że taka sytuacja jest wielkim obciążeniem dla dotkniętych rodzin. Abp Cabrera Lopez wyraził nadzieję, że zostanie uwzględniony fakt, iż wielu migrantów od dziesiątek lat pracowało w USA pomagając państwu. Jednocześnie ostrzegł, że takie masowe wydalenie może mieć negatywne skutki dla gospodarki.

 

Przed kilkoma dniami prezydent USA Donald Trump ogłosił, że od 14 lipca będzie przeprowadzane wydalanie z kraju ludzi beż ważnych zezwoleń na pobyt. Oblicza się, że w USA żyje ok. 11 milionów ludzi, którzy nie mają ważnych dokumentów pobytowych. Do masowych wydaleń co pewien czas dochodziło w minionych latach, również za czasowe demokratycznego prezydenta i poprzednika Trumpa, Baracka Obamy.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?