Ksiądz zaatakowany podczas odprawiania mszy [WIDEO]

Zaatakowanym duchownym jest ks. Marcelo Rossi. Do ataku doszło w Sao Paulo podczas mszy świętej, w której brało udział około 50 tysięcy osób.

 

Jak podaje tvpinfo.pl, do kapłana podbiegła kobieta i zepchnęła go z wysokiego podestu, na którym stał. Na pomoc ruszyli zebrani na mszy ludzie. Księdzu nic się nie stało, mimo zdarzenia, odprawił do końca mszę.

 

Ks. Marcelo Rossi to jeden z najbardziej znanych księży w Brazylii. Zasłynął jako lider katolickiego ruchu charyzmatycznego, którego spotkania gromadzą nawet kilkadziesiąt tysięcy ludzi - "New York Times" nazwał go nawet, na wzór dużych zborów protestackich, "megakościołem". Jak podaje gosc.pl, audycja ks. Rossiego "gromadzi przy odbiornikach ponad 2 miliony słuchaczy na minutę, podobnie Msza transmitowana przez najważniejszą brazylijską telewizję O Globo".

 

Jego działalność wywołuje jednak kontrowersje wśród tradycyjnych katolików. Przełożony ks. Rossiego, kard. Odilo Cardinal Scherer, stwierdził, że: "Księdzu nie wolno być showmanem. Msza nie może zmieniać się w show", a podczas pielgrzymki Benedykta XVI do Brazylii odsunięto go od papieża, co sam ks. Rossi określił jako upokarzające. W 1997 roku ks. Rossi spotkał się z Janem Pawłem II, z którym rozmawiał o konieczności znalezienia sposobu przeciwko odpływowi ludzi z Kościoła katolickiego do wspólnot innych wyznań.

 

Ks. Rossi jest również aktorem i piosenkarzem - wydał kilkanaście albumów, których łączny nakład wynosi ponad szesnaście milionów. Cały dochód ze sprzedaży ksiądz przekazuje na cele parafii i organizacji charytatywnych.

 

 

Zobacz cały materiał na tvpinfo.pl >>

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Anakin 16:50:28 | 2019-07-15
A kobieta czemu to zrobiła?

Czy przytoczona w artykule krytyka kapłana ma cos z tym wspólnego, czy to tylko taka malutka manipulacja?

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?