Kielce: wspólne medytacje chrześcijan i muzułmanów w intencji pokoju

(fot. shutterstock.com)

Spotkanie medytacyjne chrześcijan i muzułmanów w intencji pokoju obędzie się w dniach 15- 21 lipca w klasztorze księży pallotynów na Karczówce w Kielcach. Przewidziane są sesje z udziałem m.in. nauczycieli duchowych obu tradycji: ks. Jana Oleszko SAC, oraz Szajcha Hamida Hasana z Indii.

 

Jak poinformował KAI organizator, reprezentujący mistyczny nurt islamu - sufizmu, Andrzej Saramowicz, spotkanie jest inicjatywą oddolną ludzi bezstronnych, których łączy wspólne pragnienie pokoju, wzajemnego poszanowania, zrozumienia i harmonii międzywyznaniowej.

- Celem odosobnienia jest zbliżenie reprezentantów religii chrześcijańskiej i muzułmańskiej poprzez wspólną medytację, dialog, modlitwę, oraz wzajemne poznanie się - informuje Andrzej Saramowicz.

 

Podczas piątego już spotkania muzułmanie należący do mistycznego nurtu islamu - sufizmu oraz chrześcijanie będą przebywać ze sobą przez tydzień doświadczając wspólnej modlitwy oraz obecności. Każdego dnia uczestnicy obu wyznań zasiądą do wspólnej medytacji w intencji pokoju międzyreligijnego i pokoju na świecie.

 

W trakcie pięciodniowego spotkania uczestnicy pochodzący z różnych stron świata i z Polski, będą w wolnym czasie mieli wiele okazji do wspólnych rozmów, lepszego poznania i zaprzyjaźnienia się.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.08

Liczba głosów:

51

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

ktlisty 21:42:41 | 2019-07-15
Dodam, że w środowisku New Age ,,medytacje'' dla pokoju uprawia się od dziesięcioleci na mocy przesądu, że jeśli 1% ludzkości będzie uprawiało jogę, pardon ,,medytację'', to zapanuje pokój.

Oceń 16 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

ktlisty 21:40:20 | 2019-07-15
Czyli gnostycy postchrześcijańscy spotkają się z gnostykami islamskimi (sufi), a deony cieszą się jak dzieci. New Age w rozkwicie, jeszcze satanistów niech doproszą do dialogu miedzyreligijnego,  będzie komplet.

Oceń 18 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?