W Iraku ciągle trwa dramat chrześcijan

Trwa dramat chrześcijan w Iraku. Dziś zamordowano kolejnego wyznawcę Chrystusa. W Mosulu na północy kraju zastrzelono 26-letniego Fadija Walidi Jibraila, który pracował w sklepie spożywczym. W ubiegłym tygodniu islamscy terroryści zastrzelili w dzielnicy przemysłowej dwóch braci, którzy byli katolikami.

 

Natomiast do autonomicznej prowincji kurdyjskiej w Iraku docierają coraz większe rzesze chrześcijan uciekających z Bagdadu. Kurdowie poinformowali, że przybyło tam ostatnio 507 rodzin. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Kurdystanu objęło je ochroną i rozpoczęło rozlokowywanie. Kurdowie szukają też pracy dla uciekinierów. Z obecnością wyznawców Chrystusa władze lokalne wiążą duże nadzieje, ponieważ 95 proc. dorosłych ma wyższe wykształcenie. Wśród uciekinierów są naukowcy, nauczyciele uniwersyteccy i niezwykle cenni dla społeczności lokalnej lekarze.

 

W obronie chrześcijan w Iraku wystąpił episkopat USA. Amerykańcy biskupi wysłali do Izby Reprezentantów specjalną rezolucję, w której domagają się bezwzględnego zapewnienia bezpieczeństwa mniejszościom religijnym i doprowadzenia do ich repatriacji. Żądają też od administracji prezydenta Obamy, by politycy zadbali o odpowiednią reprezentację mniejszości religijnych w powstającym w Bagdadzie rządzie. Amerykańcy biskupi mają nadzieję, że uda się jak najszybciej zatrzymać przelew krwi wyznawców Chrystusa na ziemi irackiej i powstrzymać kryzys uchodźców.
 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~FDP 11:34:05 | 2010-12-02
Koniecznie musimy podnieść głos w tej sprawie! Kiedy za wiarę ginie jeden chrześcijanin, to jakbyśmy umierali my wszyscy! wsd.donorione.org/Blog-%C5%81ukasza-Miko%C5%82ajczyka/313-dosyc.html

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook