Kard. Krajewski modlił się w Nowym Sączu za tragicznie zmarłego o. Piotra Matejskiego

(fot. twitter / archidiecezja łódzka)

Papieski Jałmużnik odwiedził wspólnotę jezuitów w Nowym Sączu przy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Rano w kościele parafialnym odprawił Mszę i spotkał się z wolontariuszami Caritas.

 

Kard. Krajweski wyraził gest braterskiej solidarności ze wspólnotą jezuitów i parafią przeżywającą dramat samobójstwa kapłana. Zgodnie z intencją wolontariuszy Caritas kard. Krajewski odprawił Mszę za tragicznie zmarłego o. Piotra Matejskiego.

 

W zwięzłej homilii, nawiązując do fragmentu Ewangelii o powołaniu Mateusza, kardynał zachęcił do codziennej świętości. W perspektywie wiary, mówił, nie ma jutra. Jest dzisiaj. Dzisiaj Jezus przychodzi, dzisiaj powołuje, dzisiaj mamy być piękni przed Bogiem.

 

Jako drogę pięknego życia kardynał wskazał ubóstwo, czystość i posłuszeństwo. Ubogimi stajemy się gdy uznajemy, że to, co mamy, należy do Boga. Czystość ciała i intencji upodabnia nas do Niego, a posłuszeństwo trzyma nas przy Nim. Gdy te trzy rzeczy są w życiu obecne, obecny jest także Bóg i Duch Święty przez nas działa. Wtedy mogą się dziać i dzieją się cuda.

 

Zwyczajem pierwszopiątkowym Jałmużnik Papieski odmówił przed Najświętszym Sakramentem litanię do Serca Pana Jezusa i Akt Ofiarowania. Po Mszy św. w zakrystii spotkał się z wolontariuszami Caritas. Błogosławiąc im na dalszą posługę wskazał, że bliskość wobec ubogich to serce Ewangelii.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?