Wojciech Jędrzejewski OP o ekskomunice ks. Michała Misiaka

"Ja bym bardzo zaapelował do jakichś prawników kościelnych, żeby się temu przyjrzeli, bo naprawdę wydaje mi się, że ten cały werdykt jest mocno przesadzony i mocno przedobrzony" - powiedział kaznodzieja. 

 

Nagranie zostało opublikowane na YouTube. "Jak słucham Michała, to w tym, co on mówi, nie było takiej intencji, która by miała uruchomić ten rodzaj duchowego wydarzenia, a w ślad za tym, jakiejś procedury kościelnej takiej rangi" - powiedział Wojciech Jędrzejewski OP.

 

 

Dodał, że jego zdaniem ks. Misiak nie chce opuszczać Kościoła Katolickiego: "Tak jak słucham Michała, on nie ma żadnych intencji, żeby się wykluczyć w Kościoła".

 

"To co zrobił, te poszukiwania, to jest jakaś taka mieszanina czegoś bardzo szlachetnego i gorliwego, jego głodu i pragnień, zarazem z jakąś lekkomyślnością i z odklejeniem, ale to tyle, a nie postawa, którą można by uznać za uruchamiającą te najmocniejsze konsekwencje" - stwierdził dominikanin.

 

Ks. Michał Misiak wyjaśnia, dlaczego przyjął chrzest w Jordanie, który spowodował zaciągnięcie ekskomuniki >>

 

Dodał, że sprawą ekskomuniki ks. Misiaka powinni zająć się kościelni prawnicy: "ja bym bardzo zaapelował do jakichś prawników kościelnych, żeby się temu przyjrzeli, bo naprawdę wydaje mi się, że ten cały werdykt jest mocno przesadzony i mocno przedobrzony".

 

"Mówię to z taką intencją, że mam w ogóle głębokie przeczucie i przekonanie, że Michał pozostaje w komunii z tym Kościołem, w którym się nieustannie rodzi duchowo, w którym nieustannie poszukuje, w którym błądzi, w którym się karmi tym wszystkim, co Kościół ma i to karmi się poważnie, z pasją, miłością do sakramentów, które przyjmował, ale również karmił innych tym wszystkim, co jest skarbem Kościoła: słowem, sakramentami, łaską, obietnicami Boga" - powiedział dominikański kaznodzieja.

 

"Michał jesteś w moim sercu i z całą pewnością to jest realna komunia z tobą w tym momencie twojego życia, twoich najlepszych pragnień, twojego również pogubienia i tego wszystkiego, co również woła o pomoc dla ciebie".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.14

Liczba głosów:

56

 

 

Komentarze użytkowników (15)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

ps.katarzyna.2010 09:36:45 | 2019-07-06
Boże dziękuję Ci, że powołałeś mnie do wiary ewangelicznej i czytania Pisma Świętego. Jezu Panie i Stwórco podziwiam Cię, że działasz w tak wielu religiach. Bądź wywyższony i uwielbiony na wieki. Emanuel Książe Pokoju!

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

no_name 23:52:25 | 2019-07-05
Wojciech Jędrzejewski OP to mój ulubiony wirtualny kaznodzieja. :-)
Lubię czytać, a najbardziej oglądać jego wypowiedzi, bo każdorazowo z uśmiechem głosi Ewangelię. Tutaj trochę wbrew logice próbuje zagubionego brata wracać na łono Kościoła. 
Ale czyż nie jest to piękny przejaw wiary i miłości? :-)

Oceń 3 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

ps.katarzyna.2010 23:02:48 | 2019-07-05
Wstydu nie macie? Łobuzom dajecie wolną drogę a uczniowi zasłuchanemu w Jezusie podkładacie kłody/ Bracia chrześcijanie? Serio?

Oceń 3 9 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

mrf771 18:58:19 | 2019-07-05
Smutne jest to, że kolejny ksiądz sieje zamęt.
Przeciez nie jest problemem grzech księdza Misiaka ale uporczywe i świadome trwanie w tym błędzie.
Zwróćmy też uwagę na to jak ksiądz Misiak sprytnie odwrócił uwagę od przyczyny zaciągnięcia na siebie ekskomuniki. Wciągu jednego dnia opublikował siedem filmików, w których wprost wyje jak zwierz w okresie rui, że jemu się chce a Kościół mu nie pozwala.

Oceń 16 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MR 11:39:56 | 2019-07-05
Członkowie Kościoła rzymsko katolickiego wiedzą gdzie kierować swoje poszukiwania. Tu znajdziemy wszelkie odpowiedzi, tylko trzeba je zrozumieć i przyjąć. Jeśli kierujemy swoje poszukiwania "na zewnątrz" to tracimy kontaklt z naszym Kościołem. Nie potępiam Go, ale to była jego decyzja.

Oceń 10 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Trzygrosze 22:32:01 | 2019-07-04
Ojcze Wojciechu, dziękuję za ten komentarz; dobrze że są w tej sprawie głosy w duchu Ewangelii.

Oceń 12 108 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

picassojerzy 22:05:43 | 2019-07-04
Ojciec Jędrzejewski OP chyba nie śledził całej sprawy. Ks. Misiak jasno powiedział że chciał przyjąć chrzest w kościele zielonoświatkowym. Jasno to zadeklarował. Nie wiedział czym to skuktuje ? To był niedouczony. A jak wiedział i zrobił to świadomie a tak twierdzi. To sam zerwał z Kościołem Katolickim. Różnice pomiedzy Kościołem Katolickim a kościołem zielonoświatkowym są oczywiste. Eucharystia jest radykalnie inaczej pojmowana. Zerwanie jest oczywiste. Przykre to odejście ale jest świadome, i nie pozostawia pola na dyskusje. Dominikanie bardzo twardo trzymają sie sedna wiary ( polecam co mówi np. O. Krupa OP o chrzcie czy Eucharystii ) tym bardziej dziwią te słowa Ojca Jędrzejewskiego.

Oceń 33 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Sebastian93 17:10:07 | 2019-07-04
Wspólnoty protestanckie nie są Kościołem!!!;)

Oceń 35 71 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Sebastian93 17:08:43 | 2019-07-04
Niestety przewinienie ks. Misiaka są poważne. Prawo kosciele jest tutaj jednoznaczne!! W KK i tak may już poluzowaną dyscypline ale są sprawy gdzie nie ma o czym dyskutować-tak jest w przypadku ks. Misiaka z Łodzi. 

Oceń 28 44 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?