Bruksela: budynek starego seminarium zyskał nowe przeznaczenie

(fot. pixabay)

Z powodu braku nowych powołań kapłańskich prowadzony przez jezuitów w Brukseli Instytut Teologiczny (IET) w dotychczasowych pomieszczeniach seminarium duchownego otworzy od września chrześcijańskie centrum oświatowe - Forum Saint-Michel.

 

Informując o tym francuski dziennik "La Croix" przypomniał, że Instytut od 1968 roku kształcił kandydatów do stanu kapłańskiego. W przyszłości planowane są w tym miejscu odczyty na temat wiary chrześcijańskiej, seminaria duszpasterskie i duchowe oraz działalność społeczna i kulturalna.

 

Program skierowany jest zarówno do świeckich jak i duchownych. 

 

Dyrektor nowo utworzonego Forum Saint-Michel, Bernard Pottier, powiedział francuskiej gazecie, że już od kilku lat rozważano, w jaki sposób można to miejsce wykorzystać. "Myśleliśmy przede wszystkim, że powinno to być miejsce przystępne i otwarte na propozycje odbiorców świeckich" - tłumaczył.

 

W przyszłości to sami uczestnicy będą mogli decydować o tym, czy zechcą brać udział we wszystkich kursach teologicznych trwających dwa lata, czy też tylko w części. Jeśli ukończą pełny program, otrzymają specjalny dyplom. Program będzie prowadzony we współpracy z prowadzonym przez jezuitów "Centre Sevres" w Paryżu. Uczestnicy będą więc mogli przez rok studiować w Paryżu i dwa lata w Brukseli.  

 

 

 

Ponadto Forum będzie organizować konferencje, sympozja, wystawy sztuki, koncerty i seanse filmowe. "Chcemy dać więcej miejsca na te inicjatywy" - zapowiedział Pottier i w szerokiej ofercie wymienił także odczyty na tematy biblijne, studiowanie tekstów papieskich oraz organizację tygodni modlitewnych. Jak na razie nowe centrum oświatowe ma działać trzy lata, po czy zapadnie decyzja o jego dalszych losach.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?