Tragiczna śmierć o. Piotra Matejskiego SJ. Prowincjał wydał oświadczenie

(fot. Maatex / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0 PL)

W związku z tragiczną śmiercią ojca Piotra Matejskiego SJ prowincjał Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego wydał następujące oświadczenie.

 

Publikujemy treść oświadczenia:

 

Drodzy Współbracia,


Współpracownicy w Misji i Przyjaciele Towarzystwa Jezusowego.

 

Wczoraj wczesnym popołudniem odebrał sobie życie o. Piotr Matejski SJ, na stałe pracujący w szkole i parafii w Nowym Sączu przy ul. Ks. Skargi. Ta tragiczna wiadomość jest dla nas wszystkich zaskoczeniem. Przyjęliśmy ją z niedowierzaniem, a nawet z przerażeniem. Wiemy, że jeśli ktokolwiek decyduje się na taki krok, robi to w rozpaczy, nie mogąc poradzić sobie z wewnętrznym bólem lub lękiem. Tymczasem nikt z nas, którzy znaliśmy o. Piotra i którzy z Nim się przyjaźniliśmy, nie podejrzewał, że przeżywa tego typu dramat wewnętrzny.


Na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie powiedzieć nic na temat powodów i motywów Jego czynu. Trwa postępowanie wyjaśniające prowadzone przez policję, a my musimy poczekać na jego rezultaty.


Ten dramat jest udziałem nas wszystkich, dlatego proszę, wspierajmy się nawzajem życzliwością i modlitwą, oddając Bogu wszystko to, co dla nas jest niezrozumiałe i co nas zasmuca. Prośmy też, aby miłosierny Pan, który zna ludzkie serca, przyjął do siebie o. Piotra.

 

AMDG
Jakub Kołacz SJ
Prowincjał

 

***

 

Modlitwa za śp. o. Piotra


Codziennie po wieczornej mszy św., która rozpoczyna się o godzinie 18.00 będzie odmawiany różaniec w intencji zmarłego.

 

"Tak będzie do dnia pogrzebu. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę modlitwę" - mówi o. Józef Polak, przełożony zakonny i proboszcz parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu.

 

Piotr Matejski SJ odszedł do Pana 24 czerwca 2019 r. Miał 51 lat, w 1987 roku wstąpił do Towarzystwa Jezusowego gdzie w 2000 roku przyjął święcenia kapłańskie.

 

Przez ostatnie lata uczył historii w Jezuickim Centrum Edukacji w Nowym Sączu oraz posługiwał przy tamtejszej parafii Ducha Świętego.

 

Polecamy modlitwie zmarłego, jego rodzinę, bliskich oraz współbraci.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

pohoreckau 13:44:06 | 2019-06-25
Proszę tego nie udostępniać. Jestem siostrzenicą ojca Piotra. Media odebrały nam prawo do żałoby. Dowiedzieliśmy się o tragicznej śmierci z Internetu. To jest absolutnie obrzydliwe, że w takiej sytuacji, nikt nie myśli o rodzinie, bo przecież to ksiądz. Wujek miał rodzinę, bardzo go kochaliśmy. Prosimy, nie udostępniajcie. Nie chcę, żeby moja mama, a siostra wujka Piotrka czytała okropne komentarze na łamach tabloidów, nie zasłużyliśmy na to.

Oceń 62 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

anonimus 12:10:00 | 2019-06-25
"Piotr Matejski SJ odszedł do Pana..." - a skąd taka pewność?

Oceń 75 58 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

T7HRR 10:06:23 | 2019-06-25
Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa-Chrystusa na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata.

Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Oceń 112 4 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?