Kramer SJ do Rzecznika Praw Dziecka: warto by Pan przeprosił i ustąpił na rzecz kogoś, kto będzie bronił praw dzieci

(fot. Jacek Taran)

"Dla mnie, po tych wypowiedziach, Mikołaj Pawlak stracił mandat do bycia rzecznikiem najmłodszych, których miał praw bronić. Dziś pokazał, że świat ludzi silniejszych (dorosłych) ma prawo stosować przemoc wobec dzieci" - komentuje jezuita.

 

W wywiadzie opublikowanym w "Dzienniku Gazecie Prawnej" Mikołaj Pawlak powiedział m.in., że "trzeba rozróżnić, czym jest klaps, a czym jest bicie". Dodał również, że "z estymą wspomina to, że dostał od ojca w tyłek", po tym, gdy polał bratu denaturatem nogę i ją podpalił. "Ojciec w porę zareagował. Tak, że przez dobrą chwilę nie mogłem siadać" - mówił rzecznik.

 

Jego słowa skomentował m.in. Grzegorz Kramer SJ, który na swoim profilu facebookowym napisał:

 

"Nie ufam komuś, kto ma bronić praw dzieci, a kto mówi, że można "dawać klapsy", bo to coś innego od bicia. Nie ufam dorosłemu, który mówi, że z "estymą wspomina" jak od ojca dostał w tyłek.


Dla mnie, po tych wypowiedziach, Mikołaj Pawlak stracił mandat do bycia rzecznikiem najmłodszych, których miał praw bronić. Dziś pokazał, że świat ludzi silniejszych (dorosłych) ma prawo stosować przemoc wobec dzieci. To się nie godzi.


Panie Rzeczniku, warto by Pan dzieci za tę wypowiedź przeprosił i ustąpił na rzecz kogoś, kto będzie bronił praw dzieci".

W późniejszym wpisie dodał również:

 

"Gdy dziecko polewa denaturatem nogi innego dziecka i chce je podpalić, to nie bije się dziecka, ale jako dorosły (mądry i dojrzały) człowiek, wcześniej zabezpiecza się butelkę z denaturatem. Podobnie jest z gniazdkami elektrycznymi, zapałkami itp."

***

 

Nie ufam komuś, kto ma bronić praw dzieci, a kto mówi, że można "dawać klapsy", bo to coś innego od bicia. Nie ufam...

Opublikowany przez Grzegorz Kramer Środa, 19 czerwca 2019

 

***

 

Gdy dziecko polewa denaturatem nogi innego dziecka i chce je podpalić, to nie bije się dziecka, ale jako dorosły (mądry...

Opublikowany przez Grzegorz Kramer Środa, 19 czerwca 2019

 

Wcześniej sprawę skomentował również Jacek Prusak SJ, który powiedział m.in., że słowa obecnego RPD to "ryzykowne tezy, bo zostawiają rodzicom wyłączone prawo do definiowania od kiedy "klaps" nie jest już tylko klapsem, a zaczyna być biciem".

 

We wrześniu 2018 roku Grzegorz Kramer SJ odebrał z rąk poprzedniego Rzecznika Praw Dziecka - Marka Michalaka - odznakę Infantis dignitatis defensori (obrońcy godności dzieci). Napisał wtedy: "Panie Rzeczniku, postaram się nie zawieść Dzieci".

 

W internecie nie milknie dyskusja po wywiadzie Recznika Praw Dziecka. Wiele osób domaga się w komentarzach jego dymisji. Zapowiedziano, że powstanie w tej sprawie również petycja.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.1

Liczba głosów:

115

 

 

Komentarze użytkowników (10)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Jan Cyraniak 12:44:11 | 2019-06-21
Adam Bodnar na Rzecznika Praw Dziecka! Od razu widać, że swojego nie bił:

"14-letni syn Adama Bodnara dokonał wraz z dwoma kolegami – jednym starszym i drugim młodszym – trzech rozbojów w pobliżu szkoły, do której uczęszczał – ustalił portal tvp.info. Nieletni dopuścili się tych przestępstw 26 i 28 maja. Chłopcy grozili nożem rówieśnikom, żądając od nich pieniędzy.

Do przestępstw doszło pod koniec maja w obrębie jednej z warszawskich szkół, do której uczęszcza syn Rzecznika Praw Obywatelskich.

14-latkowi i jego dwóm kolegom zarzuca się, że podchodzili z nożem do rówieśników – młodszych od siebie – i grożąc, domagali się pieniędzy. Jak mówi źródło portalu tvp.info, chłopcy domagali się kwot – 10, 20 zł.

Nikt nie został ranny. Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego Warszawa-Mokotów, wydziału dla nieletnich.

Przestępstwa zgłosili rodzice szantażowanych dzieci. Trzy rozboje na pewno zostały udowodnione – twierdzi źródło, znające kulisy sprawy."

Oceń 5 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Beniamin 08:37:49 | 2019-06-20
Gdyby Panu rzecznikowi ktoś za tę wypowiedź wymierzył klapsa to byłoby to bicie czy nie?

Oceń 8 72 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Wihajster 08:21:05 | 2019-06-20
Dlaczego dwóch homo-niewiadomo poucza nas jak wychowywać nasze dzieci?

Oceń 47 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

anonimus 23:53:45 | 2019-06-19
a ja od lat nie ufam Kramerowi i wzywam go aby zrezygnował z bycia jezuitą, bo głupio się wypowiada

Oceń 53 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

kalinowski.ludwik 23:17:02 | 2019-06-19
WPIS O. GRZEGORZA KRAMERA JEST PEŁEN PYCHY I POGARDY DLA PANA RZECZNIKA !!!!

Oceń 66 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Oriana 23:15:19 | 2019-06-19
Ten rzecznik jest kompletnie niekompetentny.

Oceń 11 122 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lleszek 22:10:56 | 2019-06-19
To smutne, że Rzecznik Praw Dziecka zamienił się w Rzecznika Prawa Do Bicia Dzieci. Oczywiście, nikt nie jest święty i bez grzechu, sam wychowałem troje dzieci i wiem, że nerwy trudno czasami utrzymać na wodzy. Nikt nie rodzi się rodzicem i do zrozumienia pewnych spraw też trzeba dojrzeć i zmądrzeć. Ale jeśli przytrafiło mi się dać klapsa, zawsze traktowałem to jako swoją porażkę jako rodzica, a nie usprawiedliwioną "metodę wychowawczą".

Oceń 18 191 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Tadeusz_25 19:11:52 | 2019-06-19
Ojcze Grzegorzu, a ja nie ufam komuś kto rzuca oszczerstwa i nie ma odwagi, by przeprosić. Kiedy się ojciec zdobędzie na odwagę przyznania się do kłamstwa, które zostało opublikowane na tych stronach?
A tu jeszcze ojciec wypisuje farmazony. Nie ma ojciec małych dzieci 24 godz./dobę. Gorąco polecam zatrudnić się w dowolnym przedszlolu jako pomoc do opieki, albo w szkole. A najlepiej na pół etatu do domu dziecka lub ośrodka wychowawczego, wtedy zacznie ojciec stąpać po ziemi, bo łatwo jest bujać w swoich teoretycznych obłokach i wciskać innym ciemnotę.

Oceń 204 17 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?