W środę rozpoczyna się posynodalne Międzynarodowe Forum Młodych

(fot. depositphotos.com)

Międzynarodowe Forum Młodych odbędzie się w dniach 19-22 czerwca w Sassone di Ciampino koło Rzymu. Organizuje je Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia. Jest ono pokłosiem ubiegłorocznego zgromadzenia Synodu Biskupów nt. młodzieży.

 

"Synod o młodych się jeszcze nie skończył. Jest w fazie wprowadzania w życie. Bardzo ważne jest teraz, by pomóc samym młodym w zaniesieniu konferencjom biskupim i ruchom [kościelnym], do których należą wniosków z samego Synodu i wniosków, jakie papież w [posynodalnej adhortacji apostolskiej] "Christus vivit" daje jako dojrzały owoc procesu synodalnego - powiedział sekretarz Dykasterii, ks. Alexandre Awi Mello na konferencji prasowej w Watykanie.

Temat Forum brzmi: "Młodzi w działaniu w Kościele synodalnym". Ma być ono kontynuacją Synodu z udziałem 246 osób w wieku 18-29 lat, reprezentujących 109 państw oraz 37 wspólnot i ruchów kościelnych. 18 spośród nich uczestniczyło w obradach Synodu jako audytorzy.

 

Zdaniem ks. Mello, wcielanie postanowień Synodu w życie "zależy bezpośrednio od młodych", bo to oni powinni zanieść do swych Kościołów lokalnych, uniwersytetów, szkół i miejsc zamieszkania przesłanie Synodu i przesłanie papieża z "Christus vivit". Jest to dla nich okazja, by "jeszcze bardziej być protagonistami w Kościele". Chodzi o to, by "Synod nie pozostał na papierze, lecz stał się ciałem w życiu Kościoła".

 

W sobotę 22 czerwca uczestnicy Forum zostaną przyjęci przez Franciszka w Watykanie.

                                 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?