W nocy zaczął płonąć zabytkowy kościół. "Zobaczyłem, że pali się wieża kościelna" [WIDEO]

(fot. facebook.com/ infoilawa)

W niedzielę rano straż pożarna ściąga spaloną iglicę kościoła we wsi Frednowy (Warmińsko-mazurskie). W czasie burzy w nocy z soboty na niedzielę w wieżę kościoła uderzył piorun.

 

Jak poinformował PAP oficer prasowy straży pożarnej w Iławie Krzysztof Rutkowski wieża, w którą uderzył piorun była murowana, zwieńczona drewnianą iglicą.

 

- Iglica runęła na dach, na szczęście nie spowodowała pożaru dachu, udało nam się szybko opanować sytuację - powiedział strażak.

 

Jak poinformował tvn24 jeden ze świadków wydarzenia o 2:30 obudził go piorun, chwilę później wyrzuciło korki z licznika na zewnątrz. Kiedy wyszedł, zobaczył, że pali się wieża kościelna. Od razu zadzwonił po pomoc.

 

POŻAR KOŚCIOŁA W MIEJSCOWOŚCI FREDNOWY W GMINIE IŁAWA!

🔴 POŻAR KOŚCIOŁA W MIEJSCOWOŚCI FREDNOWY W GMINIE IŁAWA! W świątynię najprawdopodobniej trafił piorun... Więcej: http://www.infoilawa.pl/aktualnosci/item/58103-pozar-zabytkowego-kosciola-we-frednowach-runela-iglica-zdjecia-i-nagrania-internautow Nagranie: Paweł Ziółkowski.

Opublikowany przez Info Iława Sobota, 15 czerwca 2019

 

 

Spalona iglica wciąż leży na dachu kościoła, dlatego strażacy w niedzielę rano rozpoczęli ściąganie jej z dachu. Rutkowski w rozmowie z PAP dodał, że pożar strawił drewniane schody wieży, ale zamocowany tam dzwon nadal wisi.

 

- W czasie pożaru, w uzgodnieniu z proboszczem, strażacy wynieśli też ruchome elementy wyposażenia świątyni. Na szczęście pożar się nie rozprzestrzenił - dodał Rutkowski.

 

Kościół we wsi Frednowy, w który uderzył piorun, zbudowano w latach 1754-68.

 

W nocy z soboty na niedzielę przez woj. warmińsko-mazurskie przechodziły gwałtowne burze, straż pożarna interweniowała ponad 200 razy.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?