Abp Skworc oraz wdowy górnicze spotkali się z papieżem Franciszkiem

(fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI)

Metropolita katowicki, abp Wiktor Skworc towarzyszył 40 osobowej grupie pielgrzymującej do Watykanu. W środę spotkali się na audiencji z papieżem Franciszkiem. Wśród pielgrzymów były wdowy, które utraciły mężów w zeszłorocznej tragedii w kopalni "Zofiówka" w Jastrzębiu-Zdroju.


Abp Skworc przypomina, że 5 maja wspominaliśmy rocznicę podziemnej katastrofy w kopalni "Zofiówka" w Jastrzębiu-Zdroju, która wstrząsnęła całą Polską, a jednocześnie okazała się najtrudniejszą akcją ratowniczą w polskim górnictwie. "Zginęło pięciu górników" - przypomina metropolita katowicki.

 

Arcybiskup zauważa, że wielkim pragnieniem pielgrzymów, wśród których są wdowy po tragicznie zmarłych górnikach, jest spotkanie z Ojcem Świętym. W liście do Stolicy Apostolskiej napisał: "Ze swej strony popieram ich prośbę i serdecznie proszę, aby papież Franciszek pobłogosławił trud górniczej pracy i umocnił słowem osoby przeżywające dramat śmierci męża i ojca". To spotkanie stało się faktem. Papież Franciszek spotkał się z delegacją podczas środowej audiencji.

 

W pielgrzymce do Ojca Świętego bierze udział 40 osób. Wśród nich najbliżsi tragicznie zmarłych górników podczas zeszłorocznej katastrofy na kopalni "Zofiówka" w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?