"Stoję pośród tego wszystkiego i myślę - nie chcę się bić!" Maciej Musiał komentuje reakcje na swoje zdjęcie w koszulce z tęczą

(fot. instagram.com)

"Po prostu napiszę, co czuję. Jest mi smutno. Szalenie przykro" - zaczyna swój post na Instagramie Maciej Musiał. Tak odnosi się do ostrej reakcji części internautów po opublikowanym w sieci zdjęciu w koszulce z tęczowym nadrukiem.

 

W niedzielę, 9 czerwca, aktor znany z seriali "Rodzinka.pl", "Czas honoru" czy "1983", na swoim profilu na Instagramie zamieścił zdjęcie w koszulce z symbolem tęczy i podpisem: "love is love". Spotkało się to z podzielonymi i gorącymi reakcjami internautów. Część oceniła postawę aktora pozytywnie, pojawiło się również wiele zarzutów o hipokryzję, w związku z tym, że Musiał jest zadeklarowanym katolikiem.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

love is love

Post udostępniony przez Maciej Musiał (@maciejmusial_official)

 

Musiał postanowił odpowiedzieć na krytyczne wypowiedzi kolejnym postem na Intagramie. Zaznaczył w nim, że nie zgadza się ze wszystkimi elementami Marszu Równości. "Też czuję się źle z faktem odprawiania mszy z kimś w garnku na głowie i myślę, że w tak trudnej dyskusji organizatorzy parady mogą zrobić krok w stronę wierzących i zabronić używania takich znaków" - pisze aktor. Podkreślił jednak swoją potrzebę wyrażenia szacunku, "nawet jeśli coś nie zgadza się z nauką Kościoła", a także zaapelował o przerwanie zamkniętego koła wzajemnego niezrozumienia.

 

Przeczytaj całą treść posta Macieja Musiała (pisownia oryginalna):

 

"Po prostu napisze co czuje.

 

Jest mi smutno. Szalenie przykro. Bo mój ostatni post miał w komunikacie łączyć a jednak znowu podzielił.

 

Głęboko wierzę, że z perspektywy katolika jest możliwy szacunek nawet jeśli coś nie zgadza się z nauką kościoła. Ten szacunek chciałem wyrazić i czuję, że trzeba go wyrażać.

 

Też czuję się źle z faktem odprawiania mszy z kimś w garnku na głowie i myślę , że w tak trudnej dyskusji organizatorzy parady mogą zrobić krok w stronę wierzących i zabronić używania takich znaków. Ale druga strona nie pozostaje dłużna i używa strasznych określeń nie mających z szacunkiem nic wspólnego. Koło się zamyka!

 

Stoje pośród tego wszystkiego i myśle - nie chce się bić! Chce żebyśmy się szanowali! Chce szacunku do osób niewierzących, które chcą żyć inaczej. Chce szacunku do osób wierzących. Może się mylę, może to jest po prostu niemożliwe. Chcociaż serce podpowiada mi, że jest. Co robił Jezus w Ewangeliach rozmawiał właśnie z tymi, z którymi nikt nie chciał rozmawiać.

 

Jestem młodym gościem który nie chce, żebyśmy cały czas się bili. Nie chcę żebyśmy ciągle ginęli na barykadach dyskusji przy rodzinnym stole, na forach. Czuje wtedy, że ginie moja wiara w człowieka i w dobro.

 

Napisałem to z serca i wyłączam komentarze, żeby każdy mógł to przemyśleć samemu w spokoju. Pokój."

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Maciej Musiał (@maciejmusial_official)

 

 

Bp Samiec: Polska Rada Ekumeniczna nie ma nic wspólnego z Szymonem Niemcem >>

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.44

Liczba głosów:

99

 

 

Komentarze użytkowników (8)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Stanibor 12:21:51 | 2019-06-13
Homoseksualistom należy się szacunek tak jak wszystkim ludziom, nie wolno opluwać, wytykać, wyszydzać, ale szacunek do osób nie oznacza akceptacji czynów. Poprzez solidaryzowanie się i manifestowanie poparcia dla ruchów LGBT+ pan Musiał wyraził jednocześnie poparcie dla ich postulatów, a te stoją w sprzeczności z fundamentami chrześcijaństwa, zwłaszcza katolicyzmu. Wygląda na to że pan Musiał to młody celebryta bez dobrze ugruntowanych poglądów, do stracenia ma sporo tj utratę popularnosći i brak akceptacji ze strony mediów głównego nurtu. 

Oceń 31 7 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Pawelo 09:21:10 | 2019-06-13
Problem w takich wpisach, który umieścił pan Musiał polega na niejednoznaczności, tzn. nie ma wprost napisane, że czyny osób, które biorą udział w takiej paradzie są dewiacyjne.

Oceń 38 8 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?