Opole: zakonnica podejrzana o przywłaszczenie prawie pół miliona zł z DPS-u. Grozi jej 10 lat więzienia

(fot. Deposit Photos)

Policja zatrzymała 42-letnią siostrę zakonną, która jest podejrzana o przywłaszczenie 460 tysięcy złotych z kasy Domu Pomocy Społecznej - poinformował PAP Jacek Mikłuszka, zastępca prokuratora okręgowego w Opolu.

 

Policję o braku ponad 400 tysięcy złotych w kasie Domu Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim poinformowano w pierwszych dniach czerwca. W tym samym czasie zniknęła jedna z sióstr zakonnych pracujących w DPS. Policja połączyła te dwa fakty. Kobietę zatrzymano na terenie Dolnego Śląska.

 

Oprócz zakonnicy funkcjonariusze zatrzymali 43-letniego mieszkańca Opola - znajomego kobiety. Według ustaleń prokuratury, to on miał namówić siostrę do zabrania pieniędzy z kasy DPS. W sumie siostra dała mu ponad pół miliona złotych, bo oprócz środków z DPS przekazała mu własne oszczędności. Ze względu na dobro prowadzonego śledztwa prokuratura nie ujawnia więcej szczegółów zdarzenia.

 

Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt. Siostra przebywa w areszcie domowym. Za zarzucane czyny obojgu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.5

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?