Ma siódemkę dzieci i jest księdzem. Dziś kończy 100 lat

(fot. Padre Pio TV / youtube.com)

Katolicki ksiądz Probo Vaccarini oraz ojciec siedmiorga dzieci we worek będzie obchodził w Rimini we Włoszech 100. rocznicę urodzin. Jubilat, jako wdowiec, zachęcony przez swoją rodzinę ukończył studia teologiczne i w wieku 69 lat przyjął święcenia kapłańskie.

 

Od tego czasu pracuje jako proboszcz małej wspólnoty wiejskiej w pobliżu tego położonego nad Morzem Adriatyckim miasta. Jak donosi internetowy portal "Newsrimini" jubileusz ks. Vaccarini uczczono uroczystą Mszą św. w katedrze w Rimini, której przewodniczył bp Francesco Lambiasi.

 

Urodzony 4 czerwca 1919 roku ks. Vaccarini, po swoim udziale w kampanii rosyjskiej w czasie II wojny światowej, ukończył studia i pracował jako geodeta. Z małżeństwa z Anną Marią urodziły się trzy córki i czterech synów. Wszyscy męscy potomkowie wybrali kapłańską drogę życia.

 

Po śmierci żony Vaccarini, wielki czciciel św. ojca Pio, coraz bardziej angażował się w życie Kościoła. Gdy miał 69 lat otrzymał od Watykanu zgodę na przyjęcie święceń, a wspierali go w tym jego synowie księża.

 

 

W wywiadzie dla tygodnika diecezjalnego z okazji setnych urodzin powiedział, że ponad 30 lat od święceń czuje się tak, jakby to było niedawno. W swojej parafii stuletni ksiądz Probo odprawia msze, udziela ślubów, przewodniczy ceremoniom pogrzebowym, chrzci dzieci i spowiada.Nadal pracuje jako proboszcz parafii pw. św. Marcina w Venti.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.9

Liczba głosów:

41

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?