Trener kadry piłkarskiej Izraela: współpraca między religiami ważniejsza od sukcesów sportowych

(fot. Steindy 11:52, 5. Okt. 2008 (CEST). [CC BY-SA 2.0 de (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/de/deed.en)])

Selekcjoner kadry piłkarskiej Izraela Andreas Herzog przykłada wielką wartość do dobrego współżycia między religiami. W wywiadzie dla ogólnoniemieckiego wydania "Welt am Sonntag" podkreślił, że w swoim zespole nie tolerowałby nigdy sporów politycznych czy religijnych.

 

"Jeśli coś takiego miałoby miejsce, natychmiast bym reagował. W moim zespole nie ma miejsca dla zawodników, którzy wychodzą poza swoje zadania, źle się zachowują, czy wdają w awantury", powiedział trener.

 

Mimo iż sytuacja w kraju jest napięta, Herzog nie dostrzega, żeby w jego zespole odgrywało rolę to, jaką religię wyznaje zawodnik. "Postanowiłem nie uwzględniać tego warunku przy budowaniu kadry", stwierdził były czołowy zawodnik piłkarskiej reprezentacji Austrii i podkreślił, że u niego "zawsze podstawowym kryterium jest dobór najlepszych graczy".

 

Potwierdzeniem jego zasady jest fakt, że w podstawowej "jedenastce" gra sześciu Żydów i pięciu Arabów. Jak przyznał, zwrócił na to uwagę dopiero wówczas, gdy po meczu został zapytany przez dziennikarzy.

 

Ten wybór może stanowić przykład dla Izraela, stwierdził 50-letni trener piłkarski. "Tak więc był to piękny przykład, że współistnienie różnych grup narodowych i religijnych jest w Izraelu możliwe. Być może dla tego kraju jest to o wiele ważniejsze niż nasze sukcesy sportowe, które ostatnio odnosimy", powiedział Herzog.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?