Dolnośląskie: dochodzenie kanonicze ws. księdza podejrzanego o czyny pedofilskie

(fot. depositphotos.com)

Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski wszczął dochodzenie kanoniczne ws. proboszcza z miejscowości Ruszów w powiecie zgorzeleckim na Dolnym Śląsku, który jest podejrzany o czyny pedofilskie.

 

Proboszcz parafii w miejscowości Ruszów został aresztowany pod koniec ubiegłego tygodnia przez Sąd Rejonowy w Zgorzelcu. Prokuratura postawiła duchownemu zarzut dotyczący molestowania małoletniej dziewczynki. 

 

Jak poinformował w czwartek PAP rzecznik diecezji legnickiej ks. Waldemar Wesołowski, biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski wszczął dochodzenie kanoniczne ws. proboszcza z parafii w miejscowości Ruszów. "Dochodzenie ma wyjaśnić wszystkie okoliczności związane z zarzutami postawionymi temu księdzu" - powiedział rzecznik. Duchowny podejrzany o czyny pedofilskie ma zakaz podejmowania posługi kapłańskiej.

 

"Biskup Legnicki z troską pochyla się nad wszystkimi osobami, które czują się zgorszone zaistniałą sytuacją i poleca je w modlitwie Bogu Wszechmogącemu, do czego zachęca również wszystkich duchownych diecezji legnickiej oraz wspólnotę wiernych" - dodał rzecznik.

 

Księdzu, który został decyzją sądu aresztowany na trzy miesiące, grozi do 12 lat więzienia.

 

***

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?